EMISIONE

DOSJA K

Çdo të marte On Air 20:00 “Dosja K”, një cikël dossier vjen tek teleshikuesit nga gazetarja Admirina Peçi. Histori të manipuluara, të fshehura apo të lëna në heshtje, histori qëndrese dhe mbijetese. Rrëfime dhe hulumtime, që…

Read More

KËNDI I EKSPERTIT

Çdo të hënë, të marte, të mërkurë dhe të premte On Air 14:00   Këndi i Ekspertit – Prona Ime Çdo të hënë ora 14:00 Specialisti i pronave Gjergji Begaj iu pergjigjet pyetjeve tuaja per…


SHTYPI I DITES DHE JU

Çdo ditë On Air 06:30 – 08:45 Leximi i gazetave dhe opinioni i qytetarëve vjen çdo ditë në ekranin tuaj me “Shtypi i ditës dhe JU” Pasqyra e shtypit kryesor në Shqipëri vjen çdo ditë nga…


FILM ARTISTIK

Çdo të enjte dhe të diel On Air 20:30 Filmat më të ndjekur ndër vite në Botë vijnë në ekranin e REPORT TV… Filma aksion, komedi, thriller, nostalgji, autor etj mund t’i ndiqni në ekranin…


VERI – JUG

Çdo të diel On Air 13:30 Veri Jug Cikël reportazhesh në hapsirat e qyteteve dhe fshatrave shqiptare. Nga gazetari Agim PIPA Histori individësh dhe familjesh të lidhura fort me tokën, me punën,  me qytetet dhe fshatrat e…


SHTEGTIM

Çdo të diel On Air 12:30 Shtegtim, çdo te diel ora 12.30, është emision i gazetarit Ilir Mati, i cili Shtegton në Natyrën dhe në Kulturën e Shqipërisë. Ky emision, i përjavshëm, i pranishëm në kanalin…


45 MINUTA

Çdo të marte dhe të enjte On Air 16:00 Emisioni ” 45 minuta” është i formatit të intervistës “hard talk” me një të ftuar të ditës dhe drejtohet nga gazetari Denis Minga. Emisioni zgjat 45 minuta…


RREZE DIELLI

Nga e Hëna në të premte On Air 08:45 – 11:00 “Rreze Dielli” është emisioni i paradites në Report Tv, i cili transmetohet LIVE nga ora 08.45 deri në orën 11.00 çdo ditë nga e…


TË GATUAJMË ME ZONJËN VJOLLCA

On Air: 08:50 – 10:00 Një emision i dedikuar kuzhinës dhe artit të gatimit. Zonja Vjollca, amvisa më e dashur për shikuesin sjell nga e hëna në të premte recetat më të njohura te gatimit….


REPOLITIX

Çdo të mërkurë dhe të premte On Air 20:30 Emisioni “Repolitix”,  i drejtuar nga gazetari Denis Minga, transmetohet në ekranin e Report Tv cdo të Mërkurë dhe të Premte nga ora 20:30,  live për rreth 1:30 minuta.      …