Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor

Politikë

Politikë

 • Basha feston ditëlindjen, të rinjtë e FRPD i dhurojnë tortë në formë shahu! Kryedemokrati 'pret' kokën e mbretit

  Nesër zgjedhjet në PD, Gjana: Kemi listën paraprake, në pritje të Harxhit dhe Kadillit për përfaqësuesit e tyre në komisione

  Në përvjetorin e 30 të PS, socialistët mbledhin sot Kongresin në 'Air Albania' e rizgjedhin strukturat! Zbardhet axhenda

  'Gati për Shqipërinë', aplikanti francez që tërhoqi vëmendjen e Ramës me shqipen tij absolute: Me shqiptare je martuar? E flet gjuhën si frëngjishten

  'Gati për Shqipërinë', Rama bashkëbisedim me aplikantët: Do hapim një segment të administratës për nëpunës publik dixhital

  Historike,Kuvendi shkarkon presidentin/ A do te rikthehet Berisha ne krye te PD?

  Nesër Kongresi i PS, Bushati për Report TV: Do analizojmë zgjedhjet e 25 prillit, fokusi i qeverisë është ekonomia

  Basha takim përmbyllës me demokratët e Mallakastrës: Të dielën vendosim nëse do luftojmë regjimin Rama-Doshi

  Anëtarësimi i Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit në OKB, Ervin Bushati në Report Tv: Votimi tregoi se Shqipëria ka moral të lartë në skenën ndërkombëtare

  Shqipëria anëtare e Këshillit të Sigurisë, Xhaçka: Njohja e pavarësisë së Kosovës, shtyllë e politikës sonë të jashtme

  Anëtarësimi në Këshillin e Sigurimit në OKB, Xhaçka: Arritje e jashtëzakonshme për Shqipërinë, u bëmë pjesë e tryezës botërore për paqen dhe sigurinë

  Shqipëria zgjidhet anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit në OKB

  Votimi në OKB, ministrja Olta Xhaçka hedh votën në kuti! Shqipëria drejt zgjedhjes në Këshillin e Sigurimit

  Nis mbledhja në OKB, Shqipëria drejt zgjedhjes në Këshillin e Sigurimit, arritje e madhe në arenën ndërkombëtare! Ja prioritet kryesore të vendit tonë

  Shqipëria drejt zgjedhjes në Këshillin e Sigurimit, Olta Xhaçka mbërrin në sallën e OKB

  Në prag të vendimit të Këshillit Europian, SHBA shpreh hapur mbështetjen: BE të hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut pa vonesa

  U shkarkua nga 104 deputetë, Meta ironi me Kuvendin

  Urdhri i Biden për bllokimin e pasurive të zyrtarëve e ish-zyrtarëve të korruptuar, Meta: E përshëndes, lufta kundër korrupsionit, të jetë prioritet i të gjithëve

  Meta, presion Gjykatës Kushtetuese: Do të jem këtu deri më 24 korrik 2022

  Meta: Deputetët morën para të votuar pro shkarkimit tim! Faqe e zezë ata që më nxorrën në pritë, pres të bashkëpunoj me shumicën dhe opozitën e re

  Shkarkimi, Meta ironi me vendimin e Kuvendit: Jam gati për takimin e 10 majit

  'Zgjedhjet në PD mund të shpallen nul nga gjykata, Lulzim Basha nuk ka dorëzuar ndryshimet në statut', Kulluri në Report Tv: Kjo parti shkel ligjin

  U shkarkua nga 104 deputetë, Meta ironi me Kuvendin: Gati të realizojmë takimin e 10 majit! Presion Kushtetueses: Në zyrë deri në 2022! Mesazh opozitës: Faqezinj që më nxorën në pritë

  Urdhri i Biden për bllokimin e pasurive të zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve të korruptuar, Balla: E përshëndes, një akt i mirëpritur! Berisha më mirë të heshtë

  2 ditë para zgjedhjeve, PD shpërndan listat e anëtarëve që votojnë! Jemin Gjana: Kandidatët për kryetar firmosin për 76 komisionet

  Balla: Nga nesër fillon përgatitja e PS për fitoren e mandatit të 4! Mesa duket Basha do rizgjidhet në krye të PD, në shtator vazhdojmë dialogun, të çojmë para reformat

  Nesër Kongresi i PS, Balla shpalos agjendën, përshëndet Urdhrin Ekzekutiv të Biden: Berisha të heshtë! Zgjedhjet në PD? Mesa duket fiton Basha

  Basha nga Peqini dhe Paskuqani: Këtë garë brenda partisë e shfrytëzova vetëm për tu bërë bashkë me ju

  Gara për kreun e PD, sot dita e fundit e fushatës, nesër heshtje zgjedhore! 75 mijë anëtarë zgjedhin mes Bashës, Harxhit, Shehajt dhe Kadillit

  BE 30 mld euro Ballkanit por duhet treg rajonal/Integrimi,Tirana peng i Shkupit?

  Harxhi sfidon Bashën për vizën në SHBA: Le ta përgënjeshtroj! Në PD ka shumë ish-sigurimsa, të hapen dosjet

  Një ditë pasi Kuvendi miratoi shkarkimin e tij, Meta bën detyrën, dekreton ligjin me SHBA

  Urdhri për bllokimin e pasurive të personave non-grata, gazetarja: Dëshmi se SHBA është në krah të Shqipërisë në luftën kundër korrupsionit

  Një ditë para votimit në OKB të Shqipërisë si anëtare në Këshillin e Sigurimit, Xhaçka: Pritshmëritë janë modeste, por ambiciet e larta

  Gara të dielën, Basha: 13 qershori test për demokratët! Nuk përcaktohet kryetari, por aksioni i PD

  Zgjedhjet për kryetar të PD, Komisioni Zgjedhor miraton udhëzimin, vota e pavlefshme nëse ka shënime e shenja

  Hapja e kufijve me BE/ Varhelyi: S’është çështje politike apo diplomatike, e vendosin vetë shtetet! Rama: Ne jemi më mirë se ato sa i përket shifrave

  Po pengohen negociatat nga Bullgaria? Varhelyi: Po punojmë edhe pas kuintave! Rama: Është çështje e brendshme e BE

  Samiti i Ballkanit Perëndimor në Tiranë, Varhelyi: Plan investimesh 30 mld euro, do financohet nga BE

  Rama me Varhelyi: Paketë financiare e BE-së për rajonin për zhvillim rrenjësor! Ambicia është që Procesin e Berlinit ta marrë në dorë unioni