Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor

Politikë

Zgjedhjet brenda PD, Basha-kandidatëve në garë nga Korça: Askush s'mund të mohojë punët e bëra me djersë e sakrifica, kush mendon se dorëzohemi, s'na njeh mirë (VIDEO)

Në zgjedhjet që do zhvillohen brenda PD, Basha tha se do të garantojë që gara mes kandidatëve të jetë demokratike dhe se pas kësaj PD të dal një parti më e bashkuar. Ai hodhi thumba ndaj kandidatëve të tjerë që kërkojnë dorëheqjen e tij apo demokratëve që e sulmojnë duke thënë se askush nuk ka të drejtë të hedh poshtë punën  e bërë dhe atë që PD ka ndërtuar deri më sot  me sakrificë dhe me djersë.

26 Maj, 12:02

Politikë

 • Basha feston ditëlindjen, të rinjtë e FRPD i dhurojnë tortë në formë shahu! Kryedemokrati 'pret' kokën e mbretit

  Nesër zgjedhjet në PD, Gjana: Kemi listën paraprake, në pritje të Harxhit dhe Kadillit për përfaqësuesit e tyre në komisione

  Në përvjetorin e 30 të PS, socialistët mbledhin sot Kongresin në 'Air Albania' e rizgjedhin strukturat! Zbardhet axhenda

  'Gati për Shqipërinë', aplikanti francez që tërhoqi vëmendjen e Ramës me shqipen tij absolute: Me shqiptare je martuar? E flet gjuhën si frëngjishten

  'Gati për Shqipërinë', Rama bashkëbisedim me aplikantët: Do hapim një segment të administratës për nëpunës publik dixhital

  Historike,Kuvendi shkarkon presidentin/ A do te rikthehet Berisha ne krye te PD?

  Nesër Kongresi i PS, Bushati për Report TV: Do analizojmë zgjedhjet e 25 prillit, fokusi i qeverisë është ekonomia

  Basha takim përmbyllës me demokratët e Mallakastrës: Të dielën vendosim nëse do luftojmë regjimin Rama-Doshi

  Anëtarësimi i Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit në OKB, Ervin Bushati në Report Tv: Votimi tregoi se Shqipëria ka moral të lartë në skenën ndërkombëtare

  Shqipëria anëtare e Këshillit të Sigurisë, Xhaçka: Njohja e pavarësisë së Kosovës, shtyllë e politikës sonë të jashtme

  Anëtarësimi në Këshillin e Sigurimit në OKB, Xhaçka: Arritje e jashtëzakonshme për Shqipërinë, u bëmë pjesë e tryezës botërore për paqen dhe sigurinë

  Shqipëria zgjidhet anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit në OKB

  Votimi në OKB, ministrja Olta Xhaçka hedh votën në kuti! Shqipëria drejt zgjedhjes në Këshillin e Sigurimit

  Nis mbledhja në OKB, Shqipëria drejt zgjedhjes në Këshillin e Sigurimit, arritje e madhe në arenën ndërkombëtare! Ja prioritet kryesore të vendit tonë

  Shqipëria drejt zgjedhjes në Këshillin e Sigurimit, Olta Xhaçka mbërrin në sallën e OKB

  Në prag të vendimit të Këshillit Europian, SHBA shpreh hapur mbështetjen: BE të hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut pa vonesa

  U shkarkua nga 104 deputetë, Meta ironi me Kuvendin

  Urdhri i Biden për bllokimin e pasurive të zyrtarëve e ish-zyrtarëve të korruptuar, Meta: E përshëndes, lufta kundër korrupsionit, të jetë prioritet i të gjithëve

  Meta, presion Gjykatës Kushtetuese: Do të jem këtu deri më 24 korrik 2022

  Meta: Deputetët morën para të votuar pro shkarkimit tim! Faqe e zezë ata që më nxorrën në pritë, pres të bashkëpunoj me shumicën dhe opozitën e re

  Shkarkimi, Meta ironi me vendimin e Kuvendit: Jam gati për takimin e 10 majit

  'Zgjedhjet në PD mund të shpallen nul nga gjykata, Lulzim Basha nuk ka dorëzuar ndryshimet në statut', Kulluri në Report Tv: Kjo parti shkel ligjin

  U shkarkua nga 104 deputetë, Meta ironi me Kuvendin: Gati të realizojmë takimin e 10 majit! Presion Kushtetueses: Në zyrë deri në 2022! Mesazh opozitës: Faqezinj që më nxorën në pritë

  Urdhri i Biden për bllokimin e pasurive të zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve të korruptuar, Balla: E përshëndes, një akt i mirëpritur! Berisha më mirë të heshtë

  2 ditë para zgjedhjeve, PD shpërndan listat e anëtarëve që votojnë! Jemin Gjana: Kandidatët për kryetar firmosin për 76 komisionet

  Balla: Nga nesër fillon përgatitja e PS për fitoren e mandatit të 4! Mesa duket Basha do rizgjidhet në krye të PD, në shtator vazhdojmë dialogun, të çojmë para reformat

  Nesër Kongresi i PS, Balla shpalos agjendën, përshëndet Urdhrin Ekzekutiv të Biden: Berisha të heshtë! Zgjedhjet në PD? Mesa duket fiton Basha

  Basha nga Peqini dhe Paskuqani: Këtë garë brenda partisë e shfrytëzova vetëm për tu bërë bashkë me ju

  Gara për kreun e PD, sot dita e fundit e fushatës, nesër heshtje zgjedhore! 75 mijë anëtarë zgjedhin mes Bashës, Harxhit, Shehajt dhe Kadillit

  BE 30 mld euro Ballkanit por duhet treg rajonal/Integrimi,Tirana peng i Shkupit?

  Harxhi sfidon Bashën për vizën në SHBA: Le ta përgënjeshtroj! Në PD ka shumë ish-sigurimsa, të hapen dosjet

  Një ditë pasi Kuvendi miratoi shkarkimin e tij, Meta bën detyrën, dekreton ligjin me SHBA

  Urdhri për bllokimin e pasurive të personave non-grata, gazetarja: Dëshmi se SHBA është në krah të Shqipërisë në luftën kundër korrupsionit

  Një ditë para votimit në OKB të Shqipërisë si anëtare në Këshillin e Sigurimit, Xhaçka: Pritshmëritë janë modeste, por ambiciet e larta

  Gara të dielën, Basha: 13 qershori test për demokratët! Nuk përcaktohet kryetari, por aksioni i PD

  Zgjedhjet për kryetar të PD, Komisioni Zgjedhor miraton udhëzimin, vota e pavlefshme nëse ka shënime e shenja

  Hapja e kufijve me BE/ Varhelyi: S’është çështje politike apo diplomatike, e vendosin vetë shtetet! Rama: Ne jemi më mirë se ato sa i përket shifrave

  Po pengohen negociatat nga Bullgaria? Varhelyi: Po punojmë edhe pas kuintave! Rama: Është çështje e brendshme e BE

  Samiti i Ballkanit Perëndimor në Tiranë, Varhelyi: Plan investimesh 30 mld euro, do financohet nga BE

  Rama me Varhelyi: Paketë financiare e BE-së për rajonin për zhvillim rrenjësor! Ambicia është që Procesin e Berlinit ta marrë në dorë unioni