Programacion

E Martë
30
Nentor
E Mërkurë
1
Dhjetor
E Enjte
2
Dhjetor
E Premte
3
Dhjetor
E Shtunë
4
Dhjetor
E Diel
5
Dhjetor
E Hënë
6
Dhjetor
E Martë
7
Dhjetor
E Mërkurë
8
Dhjetor
E Enjte
9
Dhjetor

Tirana

Nesti

Nesti është moshuar. Por ka mbetur shumë i vogël. Sidomos ulur poshtë pallatit të lartë, ku me siguri nuk ka shkuar për të lyer. Më vështron me cudi. Patjetër ka kohë që askush nuk e ka vështruar. Kush ka kohë më për vështrime, por kjo s’ka rëndësi sepse në qytet asnjëri nuk njeh më njeri.

21 Tetor, 14:06

Tirana

 • Bashkia jep lajmin e mirë për familjet e reja, hapen aplikimet për kreditë e buta

  Pas dy vitesh pandemi, të rinjtë festojnë nën ritmin e muzikës Natën e Bardhë në Tiranë

  Zhduket nga Vlora,nëna përplaset më të dashurën:Trego ku…

  77-vjetori i çlirimit të Tiranës, bashkia ceremoni te ‘Ushtari i Panjohur’: Të çojmë përpara procesin e transformimit të Shqipërisë

  Rijetësimi i Piramidës si qendër e inovacionit! Rama: Janë realizuar 30 % e punimeve

  1-vjetori i Qendrës Tumo, Veliaj: Ia ka vlejtur çdo energji për investimin! Yuri Kim: E frymëzuar nga talenti i të rinjve! Ju do të jeni një shkëndijë për botën

  Komisioni i Ekonomisë, Veliaj: Shqetësim, borxhet e prapambetura të ish-komunave! Për administrimin e mbetjeve, fond ekstra gjatë verës, ka rritje fluksi

  ‘5 Maji’/ Veliaj mesazh Rrushajt dhe Gjekmarkajt: Bregu i Lumit i hëngri disa karriera politikanësh, mos paçi fatin e tyre!

  Protesta te ‘5 Maji’ në Tiranë, Veliaj: Do marrin banesë edhe banorët në proces legalizimi! Disa media duan të vendosin gjoba

  Veliaj: Jo më abone të shitura në rrugë, operatorët të mos nxisin informalitetin

  Veliaj paralajmëron operatorët: Rrisni cilësinë e transportit publik, ose do ju hiqet licenca

  Kompanitë e Transportit Urban ulën numrin e autobusëve, Veliaj: Bini dakord të vendosni GPS që të rimbursojmë TVSH dhe akcizën e naftës

  Unioni i Transportit Publik: Nga sot punojmë me gjysmë kapaciteti të autobusëve! Shkak pasojat ekonomike nga pandemia e rritja e çmimit të naftës, qeveria s'plotësoi kërkesat tona

  Nxënësit e shkollave 9-vjeçare dhe të gjimnazeve vrapojnë në garën 'Fun Run', nesër maratona e Tiranës

  Tirana gati për ‘Maratonën 2021’, në garë 2500 vrapues! Nesër qarkullimi i kufizuar deri në orën 17.00

  Kryebashkiaku Veliaj dhe vajza e ish-deputetit, inspektojnë punimet në shkollën që do mbajë emrin “Bashkim Fino”

  Maratona e Tiranës, Veliaj: 17 Tetori ditë pa makina, hera e parë që organizojmë një maratonë të plotë

  Veliaj i jep ‘Çelësin e qytetit’ Zv Kryeministrit të Malit të Zi: Etalon i politikës së mirë! Abazoviç: Tirana, shembull për zhvillimin e jashtëzakonshëm

  Mural Fest/ ‘Prisja një qytet të degraduar, por e kisha gabim’, artisti i njohur grek rrëfen impresionet nga Tirana

  Tirana 'rrëmben' konferencën prestigjioze të Nanoteknologjisë, mbi 200 shkencëtarë rrëfejnë zbulimet më të rëndësishme shkencore

  Të rinjtë e Akademisë së Forcave të Armatosura marrin kartat e studentit, Veliaj: Privilegj për qytetin t’iu shërbejmë forcave elitë

  Kryebashkiaku i Tiranës dhe arkitekti me famë botërore Winy Mass inspektojnë ecurinë e punimeve te Piramida! Veliaj: Jo vetëm qendër digjitale, por multifunksionale

  Veliaj nga Verona në Itali: Po punojmë për një treg agro-ushqimor publik me çmimet më të ulëta se në privat

  Veliaj: Pas autobusëve të Unazës së Re, do i hiqet licensa një kompanie pastrimi në kryeqytet! Do i kalojë 'Eco Tiranës'

  Përurohet shkolla 9-vjeçare 'Feti Fanaj' në Petrelë, Veliaj: Për dy javë do hapen 10 shkolla dhe 2 kopshte të reja! Kushi: Fëmijët larg kryeqytetit meritojnë shkolla me standarde moderne

  Bashkia e Tiranës i heq licencën kompanisë që menaxhon linjën e Unazës! Veliaj: Abuzuan gjatë gjithë kohës së COVID, po vëzhgojmë me shumë imtësi edhe linjat e tjera

  Veliaj publikon pamjet e shkollës së re “Murat Toptani” në Tiranë, mjedise moderne për 360 nxënës dhe parashkollorë

  Veliaj takim me qytetarët afganë të strehuar në Qytet Studenti: Duam të ndiheni si në shtëpi, është në nderin e paraardhësve tanë që t’ju ndihmojmë

  Biblioteka e re e Laprakës do mbajë emrin e aktorit e regjisorit Valter Gjoni, Veliaj: Ishte enciklopedia e qytetit

  'Mos e shpërdoroni ujin', UKT mesazh sensibilizues qytetarëve, Veliaj: Uji mban gjallë të ardhmen, mos lejo të shpërdorohet garancia jonë më e çmuar