Programacion

E Mërkurë
12
Maj
E Enjte
13
Maj
E Premte
14
Maj
E Shtunë
15
Maj
E Diel
16
Maj
E Hënë
17
Maj
E Martë
18
Maj
E Mërkurë
19
Maj
E Enjte
20
Maj
E Premte
21
Maj
E Shtunë
22
Maj
E Diel
23
Maj
E Hënë
24
Maj
E Martë
25
Maj
Sport

Asani likuidon Apoloninë, Partizani rikthehet i pari në Superligë! 'Paqe frike' mes Teutës dhe Vllaznisë

3 Maj, 19:59| Përditesimi: 3 Maj, 20:50

Partizani është rikthyer të udhëheqë kampionatin në javën e 31, pasi ka mposhtur me rezultatin minimal 1-0 Apoloninë në Elbasan Arena. Të kuqtë e Ilir Dajës, të cilët në këtë ndeshje nuk iu falej hapi fals, ia dolën falë golit të Jasir Asanit në minutën e 76.

16 herë kampionët e vendit aktualisht udhëheqin me 57 pikë, por kryesimi erdhi edhe falë barazimit pa gola të Teutës kundër Vllaznisë në Shkodër. Të dy skuadrat luajtën me llogari dhe në fund ndanë nga një pikë që gjithsesi i mban në lojë për objektivin titull. Aktualisht në vendin e dytë ndodhën durrsakët me 1 pikë më pak se Partizani, ndërsa Vllaznia e vendit të tretë është tre pikë më pak se kryesuesit.

Ndërkohë tre pikët sot përveç Partizanit ka marrë edhe Laçi, që ka fituar 2-0 kundër Kukësit. Në Kurbin vendasit ia dolën falë ‘dopietës’ së Lushkjës, ndërsa për verilindorët e drejtuar nga Mirel Josa kjo ishte humbja e katërt radhazi.

Dy ndeshjet e tjera të kësaj jave u luajtën të dielën me Tiranën që barazoi pa gola kundër Bylisit dhe Skënderbeut që fitoi 0-2 ndaj Kastriotit.

Ne.k.//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?