Programacion

E Hënë
12
Prill
E Martë
13
Prill
E Mërkurë
14
Prill
E Enjte
15
Prill
E Premte
16
Prill
E Shtunë
17
Prill
E Diel
18
Prill
E Hënë
19
Prill
E Martë
20
Prill
E Mërkurë
21
Prill
E Enjte
22
Prill
E Premte
23
Prill
E Shtunë
24
Prill
E Diel
25
Prill
Sport

Champions/ Rikthehet finalja e sezonit të kaluar, Bayern pret Paris SG! Neymar: Jam i fiksuar pas fitores (VIDEO)

7 Prill, 14:57| Përditesimi: 7 Prill, 15:54

Akti që mbyllli sezonin e kaluar të Champions League rikthehet sonte për fazën çerekfinale pasi Bayern pret në Allianz Arena Paris SG. Një ndeshje që padiskutim karakterizohet edhe nga ndienja e hakmarrjes, pasi me golin e Coman gjermanët i morën vitin e kaluar trofeun francezëve.

Këta të fundit, që janë në drejtimin e Pochetino-s, kanë sonte në përballjen e parë shumë mungesa. Verrati dhe Florenzi ende s’e kanë kaluar COVID-in, ndërsa Paredes është me kartona. Në listën e të padisponueshmëve është edhe Bernat i dëmtuar, ndërsa në diskutim janë Icardi, Pereira dhe Kurzawa.

Mungesat do t’i vuajë edhe Flick te Bayern-i, pasi përveç Gnabry-t që është i infektuar, mungojnë për shkak dëmtimi Dagllas Costa, Tolisso dhe mbi të gjitha Robert Lewandowski, që do të zëvendësohet nga Choupo Moting, i cili sezonin e kaluar luante te Paris SG.

Gjithsesi spektakli është i garantuar, pasi te Bayern në sulm janë Sane dhe Coman, ndërsa nga ana tjetër Mbappe e Neymar, më këtë të fundit që në rrjetet sociale ka shkruar se ‘është i fiksuar me fitoren’.

Ndërkohë ndeshja tjetër çerekfinale është mes Porto-s dhe Chelsea-s, e cila do luhet në Sevillie të Spanjës. Skuadra angleze vjen pas një humbje të turpshme në Premier League, ndërsa Porto pas 5 fitoreve në kampionat. Në prag të sfidës trajneri i Chelsea Thomas Tuchel ka deklaruar se londinezët duhet të fokusehen vetëm te forca e tyre, ndërsa me përqendrimin do të vijë edhe rezultati. Të dy ndeshjet kanë sonte aktin e parë, ndërsa biletat për në gjysmëfinale pritet të cakton në sfidat e kthimit.

Ne.k.//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër anulimit të moratoriumit të gjuetisë premtuar nga Lulzim Basha?