Politikë

Deklarata e fortë e Topit në Report Tv: Nga bashkëpunimi Rama-Basha mua më privohet të jap mësim në universitet, më janë ngritur mure nga të gjitha palët

13 Tetor, 22:06| Përditesimi: 13 Tetor, 22:22

 

Ish-presidenti Bamir Topi në studion e Report Tv ka bërë nje deklaratë të fortë, duke thënë se ndonëse është një njeri me kontribut për vendin, për shkak të bashkëpunimit Basha-Rama, ndaj tij janë krijuar “mure” që e privojnë nga shumë gjëra. Një prej atyre është edhe dhënia në mësim në Universitete.

“Unë jam një njeri që jetoj këtu, kam një kontribues 25 vite në politik, kam qenë ai që kam qenë në atë parti, kam  qenë kryetar shteti dhe nuk besoj të ketë mure të larta të ngritura për një njeri më shumë se mua, unë s’jam qaraman dhe nuk i them në publik, mure këtu, mure atje, dhe këto mure ndërtohen nga ata edhe nga ai tjetri sepse këto janë bashkëpunim që thuhet në studio por nuk thuhen tamam, këtu po bëhet një lojë shumë e madhe dhe unë ndihem komod në sensin që jetoj këtu, jam qytetarë i lirë, eci i lirë në rrugë, jam vetë në timon, jam i privuar që të shkoj në universitet, se jam i privuar, është i vetmi emision i audiencës së darkës që unë ftohem dhe të jam falenderues Denis, janë këto mure, këta nuk dinë as të ndërtojnë as mure”, tha Topi.

B.K.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?