Programacion

E Shtunë
15
Janar
E Diel
16
Janar
E Hënë
17
Janar
E Martë
18
Janar
E Mërkurë
19
Janar
E Enjte
20
Janar
E Premte
21
Janar
E Shtunë
22
Janar
E Diel
23
Janar
E Hënë
24
Janar

Franca fiton Ligën e Kombeve, mund Spanjën me përmbysje (VIDEO)

10 Tetor 2021, 23:00| Përditesimi: 11 Tetor 2021, 09:58

Skuadra e Francës është kthyer te trofetë pas zhgënjimit që mori në europian. Gjelat fituan ligën e kombeve duke mundur në finale Spanjën me përmbysje.

Skuadra franceze tregoi edhe një herë se është një nga më të forta në botë dhe po e tregon këtë nivel prej disa vitesh. Golat për gjelat u shënuan nga Benzema e Mbappe.

Ndërkohë finalistja Spanja zhvilloi një ndeshje shumë të mire duka e qarkulluar topin me shpejtësi dhe krijuar raste të mira për gol por talentet francezë edhe një herë bënë diferencën.

M.Q.//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?