Sport

Kosova shkarkon trajnerin, Shaland e ka me presidentin e federatës: Nuk bërë mirë që më largove

13 Tetor, 15:00| Përditesimi: 13 Tetor, 15:01

Përfaqësuesja e Kosovës ka shkauar sot nga detyra trajnerin zviceran Shaland pas humbjes një ditë më parë 2-1 kundër Gjeorgjisë, por në përgjithësi për rezultatet e dobta rradhazi. Shaland kishte kontratë me Kosovën deri në dhjetor 2022, ndërsa drejtonte ‘dardanët’ prej 3 vitesh.

Menjëherë pas shkarkimit Shaland tha se presidenti i federatës nuk bëri mirë që e shkarkoi, por gjithsesi e falenderoi për mundësinë që kishte për të drejtuar Kosovën.

Ne.k./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?