Programacion

E Shtunë
15
Janar
E Diel
16
Janar
E Hënë
17
Janar
E Martë
18
Janar
E Mërkurë
19
Janar
E Enjte
20
Janar
E Premte
21
Janar
E Shtunë
22
Janar
E Diel
23
Janar
E Hënë
24
Janar
Sport

'Kundër Skënderbeut rikthehemi te fitoret', te Tirana optimistë! Memelli: Me tifozët në krahë mendojmë për 3 pikët

26 Nëntor 2021, 12:51| Përditesimi: 26 Nëntor 2021, 15:12

Të shtunën Tirana do kërkojë të rikthehet të fitoret në Superligës pas disfatës me Kukësin, që i shkaktoi humbjen e parë në kampionat. Për bardheblutë gjithsesi nuk do jetë aspak e thjeshtë pasi Skënderbeu që renditet i parafundit ka zhvilluar paraqitje pozitive në javët e fundit.

“Skënderbeu është paraqitur mirë në javët e fundit ndaj kundërshtarëve, por ne vijmë pas një humbje me Kukësin dhe besojmë se do japim maksimumin për t’u kthyer te fitoret,”-deklaron Erbim Fagu, zv/trajner i Tiranës.

“Po t’i marrësh të gjithë kundërshtarët janë të fortë dhe ne prandaj japim maksimumin dhe i marrim seriozisht,”-shprehet Marsel Ismailgeci, futbollist i Tiranës.

Ndërkohë në kampin korçar shpresojnë të vazhdojnë paraqitjet pozitive, ndërsa për këtë trajneri Memelli kishte një kërkesë.

“Të kishim qytetarët e Korçës sa më të shumtë në stadium për të krijuar atmosferë dhe për ti dhënë shtysë më tepër lojtarëve. Tifozët janë lojtari i 12 për ne dhe një shtysë e jashtëzakonshme për të bërë maksimumin,”-thotë Migen Memeli, trajner i Skënderbeut.

Ndeshja tjetër e ditës së shtunë luhet në Shkodër mes Vllaznisë dhe Laçit, ndërsa dy ndeshjet tjera të javës së 10 të Superligës luhen të dielën. Dinamo do të presë Kastriotin, ndërsa Kukësi Egnatian.

Ne.k.//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?