Programacion

E Mërkurë
12
Maj
E Enjte
13
Maj
E Premte
14
Maj
E Shtunë
15
Maj
E Diel
16
Maj
E Hënë
17
Maj
E Martë
18
Maj
E Mërkurë
19
Maj
E Enjte
20
Maj
E Premte
21
Maj
E Shtunë
22
Maj
E Diel
23
Maj
E Hënë
24
Maj
E Martë
25
Maj
Aktualitet

Masat e shtrënguara anti-COVID, mbi 13 mijë qytetarë nga Kosova janë dyndur drejt Shqipërisë në tre ditët e fundit

10 Prill, 11:29| Përditesimi: 10 Prill, 12:02

Mijëra qytetarë nga Kosova janë dyndur drejt Shqipërisë, pasi Kosova gjendet në masa më të ashpra për parandalimin e përhapjes së Covid-19. Në tre ditët e fundit, mbi 13 mijë kosovarë kanë vizituar Shqipërinë.

Mëngjesin e se shtunës u shënuan radhë të gjata të mjeteve në pritje për të hyrë në vendin tonë ndërsa po punohet me procedure të shpejtë. Mësohet se deri më tani kanë kaluar rreth 6 mijë qytetare të Kosovës.

Radhë të gjata automjetesh, shqiptarët e Kosovës dynden drejt Shqipërisë për fundjavë, i 'shpëtojnë' edhe masave të Qeverisë 'Kurti'

Kufizimet e shumta dhe mbyllja e njësive tregtare dhe ato të shërbimeve në Kosovë janë edhe shkaku i këtij fluksi për të udhëtuar drejt Shqipërisë.

M.Q./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?