Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor
Politikë

Myslim Murrizi: Ka arsye për tu hetuar realisht Ilir Meta, i dha shtetësi kriminelëve dhe dekorata xhelatëve

7 Maj, 12:54| Përditesimi: 7 Maj, 14:19

Deputeti Myslim Murrizi sheh shumë arsye që Ilir Meta të hetohet realisht por jo këto që thotë mazhoranca. Sipas tij shtetësitë dhe dekoratat pa fund janë arsye serioze pasi i është dhënë shtetësi edhe kriminelëve por edhe janë dekoruar xhelatë të komunizmit.

"Kjo është lojë politiko mediatike për të hallakatur mendjet e shqiptarëve. Shumë vepra penale paska kryer Meta. Përveç Presidentit të Parë Sali Berisha gjithmonë ka pasur përplasja mazhorancë-President. Dashuria është e hershme. Kur kryetari juaj sot u bë ministër kulture, Meta ishte zv. kryeministër dhe më pas më një trekëmbësh Majkos e nxori këtë të ura dhe u bë Kryeministër.  

A duhet hetuar realisht Ilir Meta? Cfarë kam vënë re që ju keni heshtur? 700 shtetësi dhe dekorata pa fund. Ka dekoruar xhelatë të ish-sigurimit të shtetit dhe asnjë fjalë s'keni thënë. Se për ccfarë duhej dhënë shtetësia për kriminelë vetëm ai mund ta dijë,.

Do të jem në këtë komision për të parë se deri ku shkon serioziteti i asaj që artikuluat këtu Balla, por edhe për të parë se çfarë ka bërë realisht ky president gjatë 30 ditëve. Shpresoj të jetë një ogur i mirë. Dhe nëse Kuvendi dhe gjykata do të vendosë, mua si Myslim them se do të na bëjë mirë një hajdut më pak. Burgu i Reçit do të jetë mikpritës për 30 vetë që bëjnë sikur i duan shqiptarët. Ishalla e keni seriozisht dhe nëse kjo kokërr tespie shkëputet, do këtë nga grupi jot si tespie për të shkuar drejt Reçit", tha ai.

K.T./ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?