Programacion

E Hënë
12
Prill
E Martë
13
Prill
E Mërkurë
14
Prill
E Enjte
15
Prill
E Premte
16
Prill
E Shtunë
17
Prill
E Diel
18
Prill
E Hënë
19
Prill
E Martë
20
Prill
E Mërkurë
21
Prill
E Enjte
22
Prill
E Premte
23
Prill
E Shtunë
24
Prill
E Diel
25
Prill
Politikë

Nuk ‘përmbahet’ Lefter Maliqi: Në Berat LSI fiton 4 mandate! Unë do të dal deputet dhe do ta kritikoj Bashën nëse nuk mban premtimet

7 Prill, 11:18| Përditesimi: 7 Prill, 11:40

LSI dp të fitojë 4 mandate në qarkun e Beratit. Kështu ka bërë të ditur kandidati për deputet i LSI-së për qarkun e Beratit Lefter Maliqi. Megjithëse është renditur i 7 në listën e kandidatëve, Maliqi u shpreh i bindur se ai do të dalë deputet në këto zgjedhje dhe madje do ta kritikojë Bashën nëse nuk mban premtimet në qeveri.

‘Mesazhi është i qartë LSI do të fitojë 4 mandate dhe PD do të marrë 2 mandate duke e lënë PS-në me një mandat. Nuk ka asnjë investim për qarkun e beratit. Do të futem si deputet në qeveri dhe do të jem i njëjti zë kritik nëse nuk do të mbahen premtimet nga qeveria e Bashës.

Unë e shikoj në çdo takim që bëj me socialistët e ndershëm, të cilët Rama i hodhi në rrugë. Nuk ja mbante të vendoste emra, e përgojuar dhe përfolur pa identitet të PS-së. Edhe Kolegji zgjedhor u kap tani siç është kapur Reforma në Drejtësi. Shqiptarëve do tu kthehet demokracia dhe gjithë e ardhmja për të shkuar në BE.’- tha Maliqi.

M.Q.//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër anulimit të moratoriumit të gjuetisë premtuar nga Lulzim Basha?