Programacion

E Hënë
10
Janar
E Martë
11
Janar
E Mërkurë
12
Janar
E Enjte
13
Janar
E Premte
14
Janar
E Shtunë
15
Janar
E Diel
16
Janar
E Hënë
17
Janar
E Martë
18
Janar
E Mërkurë
19
Janar
Kultura

Tiranë/ Pas dy vitesh pandemi, të rinjtë festojnë nën ritmin e muzikës Natën e Bardhë (VIDEO)

30 Nëntor 2021, 22:21| Përditesimi: 30 Nëntor 2021, 22:28

TIRANË- Pas dy vitesh, mbrëmjen e sotme në Tiranë është organizuar Nata e Bardhë, tashmë e kthyer në një traditë në vendin tonë. Kryeqyteti shqiptar ka mbledhur sot të rinjtë të cilët nën ritmin e muzikës po festojnë një mbrëmje magjike.

Festa është organizuar në 6 lokacione, duke i rikthyer kryeqytetit gjallërinë e natës së munguar përgjatë dy viteve për shkak të pandemisë.

Sheshi Skënderbej, Rruga Pjetër Bogdani në zonën e ish-Bllokut, rruga “Mustafa Matohiti”, Reja, Sheshi Italia dhe Parku Rinia janë zonat ku po zhvillohen aktivitetet dhe koncertet festive, ku nuk kanë munguar gjatë ditës as surprizat dhe organizimet për fëmijët të cilat këtë vit u përqendruan në Parkun Rinia. 

Disa nga artistët performues të këtij viti janë Ronela Hajati, Mato Lale, Irkenc Hyka, Lindi, Krusita, Urban Band etj, duke e kthyer “Natën e Bardhë” shqiptare një event kulturor që e afron Tiranën me shumë qytete evropiane.

Kujtojmë që një vit më parë për shkak të masave anti-COVID, Nata e Bardhë u organizua në Tiranë por pa praninë e publikut. Koncerti u transmetua online nga kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj.

SI.E./ReportTv.al
Komento

Komente

 • greg: 01/12/2021 10:33

  nuk ka mbaruar pandemia sepse pandemi ska pasur asnjehere

  Përgjigju
  • Ana: 03/12/2021 03:47

   Duket qe jeton hene me perrallat e mediave sociale o i shkrete

 • Arber: 01/12/2021 10:30

  Gjithe bota me masa kufizuese , vetem Erioni ben gallate.

  Përgjigju
 • Esi: 01/12/2021 00:47

  Nuk ka mbaruar pandemia, nuk ka ndryshuar asgje nga 1 vit me pare, vetem ne shqiperi degjon keshtu lajmesh

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qëndrimi i Metës për dhunën në PD më 8 janar mendoni se ishte: