Programacion

E Mërkurë
12
Maj
E Enjte
13
Maj
E Premte
14
Maj
E Shtunë
15
Maj
E Diel
16
Maj
E Hënë
17
Maj
E Martë
18
Maj
E Mërkurë
19
Maj
E Enjte
20
Maj
E Premte
21
Maj
E Shtunë
22
Maj
E Diel
23
Maj
E Hënë
24
Maj
E Martë
25
Maj
Aktualitet

Radhë të gjata automjetesh, shqiptarët e Kosovës dynden drejt Shqipërisë për fundjavë, i 'shpëtojnë' edhe masave të Qeverisë 'Kurti'

9 Prill, 10:24| Përditesimi: 9 Prill, 10:40

Masat e vëna nga qeveria Kurti kanë bërë që shqiptarët e Kosovës sot t’ia mësyjnë me të madhe Shqipërisë. Nga pika kufitare e Morinës janë krijuat kolona të gjata automjetesh që tanimë kanë marrë rrugën për në Shqipëri për ta kaluar fundjavën.

Kjo për shkakun se Kosova aktualisht gjendet nën masa të rrepta anti-COVID19, që përfshijnë mbylljen totale të gastronomisë, përveç me 'Take Away' si dhe orën policore

.Kësisoj, kosovarët kanë zgjedhur që ditët e fundjavës t’i kalojnë në Shqipëri, pasi që sot në Kosovë edhe ashtu në sektorin publik është ditë pushimi.

Pritjet, në këtë pikë kufitare shkojnë deri në gjysmë ore.

K.T.//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?