Programacion

E Hënë
12
Prill
E Martë
13
Prill
E Mërkurë
14
Prill
E Enjte
15
Prill
E Premte
16
Prill
E Shtunë
17
Prill
E Diel
18
Prill
E Hënë
19
Prill
E Martë
20
Prill
E Mërkurë
21
Prill
E Enjte
22
Prill
E Premte
23
Prill
E Shtunë
24
Prill
E Diel
25
Prill

Edi Rama

Politikë

Rama publikon videon: 3 sfidat e mëdha si 3 arsyet pse duhet mandati i tretë

7 Prill, 09:48| Përditesimi: 7 Prill, 10:22

Përmes një videoje të postuar në Facebook, kreu i mazhorancës Rama ku dhënë arsyet pse duhet një mandat i tretë për PS.

3 janë arsyet që Rama evidenton mbi të gjitha, fitorja e luftës përfundimisht me COVID-19, kthimi i të pastrehëve nga tërmeti në banesa dhe për t’a bërë drejtësinë të pathyeshme.

 ‘’Shqipëria duhet patjetër të shkojë në pikën që nuk kthehet më mbrapsht, dhe që të shkojë në atë pikë, duhet mandati i tretë. Në mandatin e tretë janë shumë gjëra përmbyllen, duhet mandati i tretë, që përfundimisht të heqim nga jetët tona armikun e padukshëm, të kthejmë në shtëpi të gjitha familjet që u prekën nga tërmeti, që drejtësia të forcohet dhe të bëhet e pathyeshme.’’- tha Rama.

 

K.T./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër anulimit të moratoriumit të gjuetisë premtuar nga Lulzim Basha?