Programacion

E Enjte
20
Janar
E Premte
21
Janar
E Shtunë
22
Janar
E Diel
23
Janar
E Hënë
24
Janar
E Martë
25
Janar
E Mërkurë
26
Janar
E Enjte
27
Janar
E Premte
28
Janar
E Shtunë
29
Janar
Sociale

Reshje shiu intensive dhe temperatura në ulje, njihuni me parashikimin e motit për sot

26 Nëntor 2021, 07:28| Përditesimi: 26 Nëntor 2021, 07:29

Vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme ditën e sotme.

Sipas MeteoAlb vendi ynë duke filluar nga mesnata do të përfshihet nga një sistem i fuqishëm vranësirash, i cili do të gjenerojë shira mesatar dhe herë pas here intensiv në zonat perëndimore dhe jugore. Parashikohet që moti i paqëndrueshëm të mbetet deri orët e vona të pasdites kur parashikohet të ketë intervale me kthjellime.

Temperaturat e ajrit ulen gjatë orëve të para të ditës por edhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 19 °C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi mbi 55 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor-jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 4-5 ballë.

M.Q./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?