Programacion

E Enjte
13
Janar
E Premte
14
Janar
E Shtunë
15
Janar
E Diel
16
Janar
E Hënë
17
Janar
E Martë
18
Janar
E Mërkurë
19
Janar
E Enjte
20
Janar
E Premte
21
Janar
E Shtunë
22
Janar
Politikë

Rindërtimi, dorëzohen 802 shtëpi në Shijak, Rama: Vijon puna edhe për 31 pallate ku do të akomodohen 660 familje

15 Janar, 08:32| Përditesimi: 15 Janar, 08:53

Kur kanë kaluar 2 vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit, duket se disa plagë të kësaj ngjarje të hidhur për Shqipërinë kanë filluar të mbyllen. Familjet që mbetën pa shtëpi, po marrin tashmë një banesë të re ku do të rindërtojnë jetën e tyre.

Kryeministri Edi Rama bën me dije se janë dorëzuar 802 shtëpi në Shijak, teksa shton se vijon puna edhe për ndërtimin e 31 pallateve.

"Mirëmëngjes dhe nga Shijaku ku pas dorëzimit të 802 shtëpive puna vijon pa u ndalur dhe për 31 pallate ku do të akomodohen edhe 660 familje, ju uroj një fundjavë të mbarë", shkruan Rama.

Rindërtimi po ecën me ritme të shpejta, teksa qeveria ka vendosur si afat për përfundimin e të gjithë këtij procesi, pranverën e këtij viti.

J.SH.//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?