Programacion

E Diel
23
Janar
E Hënë
24
Janar
E Martë
25
Janar
E Mërkurë
26
Janar
E Enjte
27
Janar
E Premte
28
Janar
E Shtunë
29
Janar
E Diel
30
Janar
E Hënë
31
Janar
E Martë
1
Shkurt
Politikë

Shkojnë për firmat, delegatët e degës 4 në Tiranë: PD na kyçi derën! Dega 11: Kanë firmosur 79.5% e delegatëve për Kuvendin e 11 dhjetorit (LISTA e plotë)

30 Nëntor 2021, 14:50| Përditesimi: 30 Nëntor 2021, 15:50

TIRANË- Prej ditësh përfaqësuesit e degëve të Partisë Demokratike që i janë bashkuar foltores së Sali Berishës, nga zyra e Kreut të Këshillit Kombëtar Edi Palokës në kasafortën e së cilës ruhen formularët me firmat e tyre, bëjnë publik emrat e demokratëve që do t’i bashkohen Kuvendit të 11 dhjetorit.

Por delegatët e degëve 11 dhe 4 të Tiranës, këtë të martë pretenduan se PD u mbylli dyert.

"Dera ishte e kyçur. E gjetëm të mbyllur", tha nënkryetari i degës 4, Luan Buzhiqi.

Pyetjen e Report Tv nuk e pritën mirë, por duket se delegatët e 11 dhjetorit e kanë të qartë synimin e tyre

"Duam largimin e kryetarit humbës,- thotë njëri prej tyre duke e akuzuar kryedemokratin Basha se nuk ka mbrojtur Sali Berishën"

“E konsiderojmë veten të fyer, ne nuk jemi kukulla, por respektojmë  kushtetutën e PD, vendimmarrja e Bashës në shkelje të hapur, është një person që na çon në humbje e disfata. Nuk ishte në hall të madh për të përjashtuar Berishën, ne pretendonim që ai të mbronte dhe demokratin më të thjeshtë jo më  themeluesin e partisë, ne jemi për të mbrojtur dinjitetin e demokratëve”, tha Luan Buzhiqi.

Përfaqësuesit e degës 4 dhe 11 thanë se shumica e delegatëve të tyre i janë bashkuar Sali Berishës.

"Dega 4, 111 delegatë,  97 delegatë ose 87% e tyre. 87 kanë pranuar që t'u bëhen publikë.  Jemi një grup nga kryesia e PD dega 11 për të bërë të ditur firmëtarët e kuvendit 11 dhjetor. 117 delegatë, 88 kanë firmosur. 79.5% do të bashkohen këtë kuvend shprese", thanë ata.

Më herët, janë bërë publikë emrat e delegatëve të 11 dhjetorit i kanë bërë edhe degët 1, 3, 6, 7, 9 në Tiranë dhe ajo e Elbasanit.

Kujtojmë se edhe dega 7 e PD në Tiranë ka bërë publike emrat pro Berishës. Sekretari i Degës 7 njoftoi se nga 86 delegatë kanë firmosur 46 për t'ju bashkuar Sali Berishës. Edhe dega 6 e PD në Tiranë zbuloi emrat e delegatëve që do i bashkohen kuvendit më 11 dhjetor. Edhe sekretar i degës së Partisë Demokratike në Elbasan, ka lexuar emrat e 272 delegatëve të Kuvendit Kombëtar të PD të cilët sipas tij kanë firmosur për Kuvendin e datës 11 dhjetor të kërkuar nga Sali Berisha.

Dega 11
117 delegatë nga të cilët 88 kanë firmosur, 5 janë emigrantë (79.5%)
Dava Marku
Taulant Bushati
Selim Metaj
Bashkim Malaj
Ervin Doci
Ada Lushi
Adil Neziri
Gjovalin Progni
Halit Marku
Mërgim Hoxha
Suada Mema
Sulejman Murati
Vjollca Leci
Zaim Gjan
Arben Përhati
Fatbardh Shehaj
Fatmir Meta
Isa Doci
Klodjan Çerpja
Nikoll Pali
Redjon Zefi
Shkëlzen Mustafa
Sokol Delia
Afrim Pira
Ergest Vrioni
Leonard Koçi
Marjan Geci
Pegi Serani
Shefki Hyseni
Shqiponja Çefani
Admir Marku
A.M kryetar seksioni 2004/1
Alfons Leknddreaj
Ali Osmanaj
Artur Turku
Artur Qehaja
Besim Çeku
Besmira Jahjolli
Dëfrim Myrteza
Elvis Mustafa
Enkelejd Deda
Ervin Sina
Fatbardha Ndrevataj
Fatjon Beqiri
Fatos Loka
Gëzim Hysenaj
Hamdi Ruka
Hazbi Titini
Ilir Kolgjini
Ilir Miluka
Jodmir Hoxhallari
Kastriot Metaliaj
Kin Dodaj
Klodjan Fitezi
Kujtim Pjetyërnikaj
Lulash Prendi
Mal Doci
Mark Fasllia
Marte Nika
Merhald Zaimaj
Meridian Smajli
Murat Gjoci
Musa Hajdaraj
Nedlan Bilo
Përparim Matoshi
Përparim Kastrati
Pretit Hasanaj
Petrit Kaloshi
Robert Sadiku
Sali Memiaj
Shkëlqim Cullhaj
Simon Seferaj
Sofokli Qose
Tahir Prevataj
Taulant Anastasi
Tefik Bara
Vitore Muça
Ylli Kora
Indrit Memia
Jonida Mulaj
Ermir Saraçi
marjeta Luka
Dava Lleshi
Rina Istrefi
Shaqe bushati
Haki Mustafa
Bujar Vukaj

Dega 4
Kanë pranuar 84 delegatë që t'u publikohen emrat, 97 kanë firmosur nga 111 gjithsej
Adnand Lamcaj
Agustin Gjonpalaj
Albjon Kopani
Amarda Hangu
Anesti Xhixho
Anton Ndreca
Antonela Xhaferri
Agetina Qajaji
Arjanit Haxhiaj
Afërdita Berliku
Arben Xhaferri
Arjan Dauti
Alban Musai
Astrit Dega
Bardhyl Hyseni
Besnik Tragaj
Besim Haxhiaj
Besnik Hysenaj
Edmond Shaqiri
Eduard Gjermeni
Elvis Hysi
Endrison Breçani
Enea Mosllavica
Enkelejda Dregjoni
Erald Baholli
Ergis Behari
Ermir Kotorri
Edmond Aliaj
Ervis Pjetri
Naser Mula
Mirgen zaqellari
Marjo Makishti
Mark Uka
Fatjon Vokshi
Feim Zhupani
Flamur Muca
Gentjana Maçi
Gani Kotri
Gazment Aliaj
Genard Kastrati
Gjergj Skurreni
Gramoz Çelaj
Gëzim Hykaj
Gurazi Çollaku
Hajri Hasa
Hamdi Baçi
Hamit Balaj
Hastrit Likaj
Hashan Ndregjoni
Huljan Hida
Juliana Rrapushi
Jurgen Pecaku
Katerina Bytyçi
Kujtim Koka
Kujtim Memaj
Lerim Musaj
Lerim Rusi
Luan Buzhiqi
Oltjon Belishaku
Oltjon Vula
Pal Meta
Qemal Ceni
Roland Keta
Ramadan Ndrehaj
Reaj Degjoni
Robert Kovaci
Rrok Nikaj
Shkëlqim Tarja
Shpend Papa
Shpëtim Tahiri
Sinan Gjoka
Sinan Manjani
Sokol Vokshi
Sokol Allkondi
Sadik Lika
Sokol Neziraj
Tasim Nika
Teri Zonja
Vibjan Mukaj
Viktor Leka
Vjollca Memiaj
Ulsjon Shundi
Ymer Kadiu
Zamira Bushgjoka

K.T.//ReportTv.al
Komento

Komente

  • Patosi: 30/11/2021 15:13

    Po ai Kryetari Ervin Goxhaj (alias Shefiti dhendrri i Kalosheve) qe rri me te fortet e Nikles, çthote do fitoje Basha apo Plaku Mere??

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë: