Programacion

E Diel
16
Maj
E Hënë
17
Maj
E Martë
18
Maj
E Mërkurë
19
Maj
E Enjte
20
Maj
E Premte
21
Maj
E Shtunë
22
Maj
E Diel
23
Maj
E Hënë
24
Maj
E Martë
25
Maj
E Mërkurë
26
Maj
E Enjte
27
Maj
E Premte
28
Maj
E Shtunë
29
Maj

Juristi Kreshnik Spahiu

Politikë

Spahiu ironizon PD: Demokratët nuk heqin dot Bashën, jo më Ramën

4 Maj, 13:21| Përditesimi: 4 Maj, 13:33

Juristi Kreshnik Spahiu ka ironizuar zhvillimet e fundit politike në vend dhe “luftën” brenda Partisë Demokratike pas humbjes në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Duke u nisur nga zërat brenda Partisë Demokratike dhe kërkesat për shkarkimin e kryedemokratin Basha si kryetar partie, Saphiu përmes një postim në rrjetin e tij social Facebook shkruan se demokratët nuk mund të heqin dot Bashën dhe jo më kryeministrin Rama.

“Demokratët nuk heqin dot Bashën, jo më Ramën...”, shkruan Saphiu.

Pas shpalljes së fitores së Partisë Socialiste, e cila siguroi 74 mandate në zgjedhjet parlamentare, brenda Partisë Demokratike ka nisur një “luftë” me dy kampe të ndara, ku një pjesë mbështesin kryetarin Basha dhe një pjesë kërkojnë shkarkimin e tij, duke e konsideruar fajtor për humbjen.

Lidhur me zërat që kërkojnë kryetarin Lulzim Basha të dorëhiqet nga drejtimi i Partisë Demokratike, ai për Report Tv, u shpreh se “Beteja do të vazhdojë deri në fitore”.

Partia Demokratike në zgjedhjet e 25 prillit ka arritur të sigurojë 59 mandate nga 46 që kishte në 2017.

J.GJ./ReportTv.al
Komento

Komente

  • Silva: 04/05/2021 13:36

    E fortë fare!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    25 prilli, a mendoni se pas ankimimeve të PD -LSI do kemi ndryshim rezultati në qarqe apo në rang kombëtar?