Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor
Aktualitet

Tentuan të trafikonin 93 kg marijuanë nga liqeni i Shkodrës në 2018, arrestohet trafikanti dhe bashkëpunëtori i tij (VIDEO)

11 Maj, 09:25| Përditesimi: 11 Maj, 09:36

Në trafikant droge i shpallur në kërkim që prej 2018 dhe bashkëpunëtori i tij janë arrestuar ditën e sotme në Shkodër. Në pranga ra Mervis Hysaj, 32 vjeç, i shpallur në kërkim pasi në 2018 së bashku me një tjetër kanë tentuar të trafikonin nëpërmjet liqenit të Shkodrës, një sasi prej 93 kg bimë narkotike të llojit marijuanë.

Ngjarja ka ndodhur në 2018 në vendin e quajtur “Syri i Kripës”, në fshatin Vukpalaj, Malësi e Madhe, Ku 32 vjeçari Hysaj së bashku me E. H. (i arrestuar në 2019 ), tentuan të çonin drogën në Malin e Zi, por u zbuluan.

Në pranga ka rënë edhe bashkëpunëtori i tyre Fabian Mezini, 22 vjeç, banues në Kamicë, Malësi Madhe, i cili akuzohet për veprën penale ”Përkrahja e autorit të krimit”.

Trafikanti dhe bashkëpunëtori janë kapur nga forcat Shqiponja në lagjen “Qemal Stafa”, Shkodër, duke qarkulluar së bashku në një automjet.

 Mervis Hysaj është dënuar në mungesë në 2018 me “Arrest në burg” për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, vepër do e vuaj dënimin tani.

I.K.//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?