Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor

Foto ilustruese

Aktualitet

Tiranë, punonjësi aksidentohet në punë, i shtypet këmba nga kamioni, hetohen në gjendje të lirë inxhinieri përgjegjës

12 Maj, 10:57| Përditesimi: 12 Maj, 11:07

Një 41-vjeçar është dëmtuar gjatë kohës që ka qenë duke punuar në rezidencën  e 'Kodrës së Diellit 2' në Tiranë. Punëtori Z.H., 41 vjeç teksa po transportonte materialet  e punës duke ngritur hekura është rrëzuar në rrugë duke u dëmtuar. Pas rrëzimi, në rrugë po kalonte një kamion që nuk ka mundur të reagojë në kohë për të manovruar duke i shtypur edhe këmbën.

41-vjeçari është dërguar në spital ku po merr kujdesin e nevojshëm. Në lidhje me ngjarjen po hetohet në gjendje të lirë inxhinieri i zbatimit të planit të punës dhe përgjegjës për instruktazhin teknik të punëtorëve në punë, 35-vjeçari T.G.

Ndaj tij rëndon veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë.

I.K.//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?