Programacion

E Diel
16
Maj
E Hënë
17
Maj
E Martë
18
Maj
E Mërkurë
19
Maj
E Enjte
20
Maj
E Premte
21
Maj
E Shtunë
22
Maj
E Diel
23
Maj
E Hënë
24
Maj
E Martë
25
Maj
E Mërkurë
26
Maj
E Enjte
27
Maj
E Premte
28
Maj
E Shtunë
29
Maj
Aktualitet

U ndërtuan gjatë fushatës, shemben rreth 20 objekte në Sarandë

4 Maj, 14:53| Përditesimi: 4 Maj, 15:00

Policia Bashkiake e Sarandës, me mbështetjen e forcave të Policisë së Rendit, ka filluar ditën e sotme prishjen e disa ndërtimeve, të cilat sipas policisë, janë pa leje dhe mendohet se janë ndërtuar gjatë periudhës së fushatës elektorale.

Burime nga policia njoftojnë se janë rreth 20 objekte të tilla të cilat janë për t’u prishur gjatë këtij aksioni. Këto ndërtime janë shembur pa përplasje mes policisë dhe pronarëve.

 

Be.K.//ReportTv.al
Komento

Komente

 • Iris: 05/05/2021 03:04

  Keta paskan menduar se meqe ishte kohe zgjedhjesh,ose nuk do pyeste kush sec behej,ose kane shpresuar t'ua legalizojne.

  Përgjigju
 • Jari: 04/05/2021 18:49

  Hajdeni shikoni te 5 Maji në Tiranë, te rrobaqepsia e Sajmir Bida që ka rrethuar dy pallate dhe nuk kanë shesh pushimi, shikoni se çfarë kasapane ka bërë ky në mes të Tironës, ku nuk ka një stol të ulen pleqtë.

  Përgjigju
 • Henri: 04/05/2021 16:54

  Shkoni ne borsh eshte ber nami me ndertimet para fushates.

  Përgjigju
 • Askushi: 04/05/2021 15:05

  Redaksia a ka mundesi qe keta persona qe abuzojne me ligjin duke ndertuar vend e pa vend te mos i quani pronare por abuzues. Se sic e keni shkruar duket sikur i kishin objektet me leje dhe tani ja shpronesuat dhe po i prishni

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  25 prilli, a mendoni se pas ankimimeve të PD -LSI do kemi ndryshim rezultati në qarqe apo në rang kombëtar?