Programacion

E Mërkurë
12
Maj
E Enjte
13
Maj
E Premte
14
Maj
E Shtunë
15
Maj
E Diel
16
Maj
E Hënë
17
Maj
E Martë
18
Maj
E Mërkurë
19
Maj
E Enjte
20
Maj
E Premte
21
Maj
E Shtunë
22
Maj
E Diel
23
Maj
E Hënë
24
Maj
E Martë
25
Maj
Politikë

Xhaçka takime me banorët Vodicës dhe Leskovikut: Vota më 25 prill për të ardhmen e familjeve tuaja

10 Prill, 12:16| Përditesimi: 10 Prill, 12:49

Në vijim të fushatës për zgjedhjet e përgjithshme të 25 prillit, kandidatja për deputete e PS në qarkun e Korçës, Olta Xhaçka, e shoqëruar nga kryebashkiaku Isai kanë zhvilluar takime me banorë të zonave të Vodicës dhe Leskovikut.

Gjatë këtyre takimeve, Xhaçka theksoi se natyra e mrekullueshme dhe trashëgimia kulturore e bëjnë Kolonjën një atraksion strategjik për turizëm. Sipas saj, oferta turistike që Kolonja ofron mund ta zhvillojë edhe më shumë ekonomikisht zonën dhe familjet e saj.

“Ne garojmë në këtë betejë elektorale për të marrë përsipër përgjegjësitë për të bërë maksimumin e fuqive tona dhe të zotësisë tonë, për të bërë më të mirën për ju. Një votë që hidhet sot, nuk është thjesht votë për partinë dhe kandidatin, por është për secilin  prej jush, për të ardhmen tuaj, për vendimet që do merren për ju dhe komunitetin tuaj. Është një garë e cila vë si shërbëtorin tuaj publik njeriun më të aftë, më të zotë dhe më të përgjegjshëm për të bërë maksimumin për ju”, u shpreh ajo.

Kryetari i bashkisë së Kolonjës, Erion Isai nënvizoi ndërtimin e ujësjellësit të Ersekës dhe vijimin e punës së rrugës Ersekë - Korçë si dy projektet të cilat do t’i japin familjeve kolonjare dininjetin e merituar.

M.Q.//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?