Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor

Lulzim Basha

Politikë

Zgjedhjet në PD, Basha: Me 13 qershor i japim përgjigjje Ramës

10 Qershor, 20:50| Përditesimi: 10 Qershor, 20:54

Edhe pse 13 qershori është një garë brenda PD, Lulzim Basha e shikon si një garë për t’iu përgjigjur kryeministrit Rama.

Në një postim në ‘Facebook’ Basha shkruan se me 13 qershor demokratët nuk do dorëzohen dhe se nuk do heqin dorë nga Shqipëria, por do i japin përgjigjje Edi Ramës. Sipas tij, demokratët do ta largojnë pakicën që ka ndaluar përkohësisht ndryshimin.

“Në 13 qershor demokratët do t’i japin një përgjigje të qartë regjimit Rama-Doshi: Ne nuk dorëzohemi. Ne nuk heqim dorë nga demokracia. Ne nuk heqim dorë nga Shqipëria. Ne do ta largojmë pakicën që ka ndaluar përkohësisht ndryshimin, që duan dhe meritojnë shqiptarët”, shkruan Basha.

SI.E./ReportTv.al
Komento

Komente

 • Like: 11/06/2021 06:11

  Po mo shoku pd po, do ti japesh pergjigje popullit kur te shkosh perpara drejtesise dhe te futesh njehere e pergjithmone ne biruce se bashku me like injorantin e kokemadhi,salqeni dhe gjithe te dashurit tuaj. Atje mund te krijoni partine e burgut mes jush. Shikoni kush eshte me i forti

  Përgjigju
 • Xhuri Furi: 10/06/2021 22:43

  Po po,ryli.Ashtu eshte.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?