Foto ilustruese

Lifestyle

12 tipet e kolegëve që t'i gjithë i kanë në një ambient pune, po ju kush jeni

25 Gusht, 20:42| Përditesimi: 25 Gusht, 20:50

TIRANË- Secili prej nesh që ka punuar në një ekip të madh në një moment të jetës sonë e di se kolegët janë shumë të ndryshëm...në rrethana të tillë nuk ka opsion tjetër veçse të mësosh të bashkëjetosh me ta.

Bright Side sjellë disa tipe kolegësh që ekzistojnë në pothuajse çdo ambient.

1.Kolegu më "qejfli" i grupit! Ai organizon, festa, ditëlindje dreka ose darka, praktikisht ai është aty sa herë ka festa

2.Kolegu 'casanova', ai që flirton me të gjithë

3.Ai që gjen 1 mijë justifikime për të mos qenë në punë

4.Thashethemaxhiu, ai që di gjithçka për të gjithë

5.Dembeli, ai që ka një imagjinatë fantastike që të gjejë justifikime dhe t'i shmanget punës

6.Ai që flet në telefon, ndërkohë gjithë zyra është qetësi

7.Ai që do t'i bjerë në sy shefit dhe bën të gjitha përpjekjet, edhe pse shumë raste kjo nuk përkthehet në sukses

8.'Punonjësi i muajit', ai korrekti, ai që vjen gjithnjë në orar

9.Ekziston dhe punonjësi që vjen GJITHMONË me vonesë

10.Kolegu që ka më shumë vite pune në atë kompani, aq sa mendon se ai ishte aty edhe kur ndërmarrja nuk ekzistonte...Ndajnë kujtimet me këdo

11.Diktatori, kolegu shqetësues që kur ai është në punë krijon një atmosferë të zymtë

12.Ai që ka gjithmonë vapë ose ftohtë

Po ju arrini t'i evidentoni në punën tuaj këto tipa?....

B.K./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?