Shëndeti

Vëzhgimi i Report Tv/ Asmatikët në mëshirë të fatit, në farmaci s'ka ventolinë, ilaçi që liron rrugët e frymëmarrjes! Fondi i Sigurimit: Vjen për 2 muaj

Astmatikët në vendin tonë janë prej muajsh po përballen me vështirësi pasi mungon Ventolina, ilaçi që liron rrugët e frymëmarrjes,. Përmes një vëzhgimi Report Tv konstatoi mungesën në farmaci, ndërs burimet nga Fondi i Sigurimit thonë se edhe për dy muaj medikamenti do mungojë pasi është në fazë prodhimi në Gjermani.

21 Shkurt, 20:24

Shëndeti

 • Vëzhgimi i Report Tv/ Asmatikët në mëshirë të fatit, mungon ilaçi në formë pompe!

  Publiku si privati! 8 mjekë ofrojnë konsultë pas orarit zyrtar tek spitali Memorial i Fierit! Tarifa 3 mijë lekë

  Heqje totale e veshkës, realizohet me sukses ndërhyrja në spitalin ‘Memorial’ në Fier

  Ulet me 23 % numri i mjekëve e infermierëve në zonat rurale! Dasho: Largohen për kushtet e punës, jo për pagën

  Konfirmohen 4 raste me murtajën e derrit në Kukës e Has! Drejtori i Shërbimit veterinar, Peposhi: Nuk transmetohet te kafshët e tjera

  Ja këshillat për nënat e reja dhe të rriturit për të mbrojtur lëkurën në stinën e ftohtë (10 shkurt 2024)

  Ja gabimet që duhet të shmangni kur ushqeheni

  Fruthi, mjekja thirrje prindërve të vaksinojnë fëmijët! Prindërit mbeten skeptikë, frikë nga autizmi

  Shkodër, shfaqet rasti i parë me sëmundjen e fruthit: Një fëmijë 4 vjeç ishte vaksinuar me një dozë

  Proteza silikoni falas 35 grave, hoqën gjirin nga kanceri! Drejtori mjekësor i Onkologjikut, Nina: Protezat e paruket të mundësohen nga shteti

  Specialisti i ISHP: Kanceri i gjirit dhe mushkërive më të përhapurit! Në rritje numri i meshkujve që preken nga tumoret

  Rriten rastet e të prekurve me probleme të shëndetit mendor! Mjekja: Po preken edhe të rinjtë! Faktor kryesor, përdorimi i substancave narkotike

  Problemet e gjidhënies që shqetesojnë nënat e reja, si dhe vlerat e qumështit te gjirit, trajtohen nga konsulentia e laktacionit Zamira Bolani .

  Rëndësia e shërbimit në banesë tek pacientët jo vetëm për rastet urgjente dhe vënia e diagnozës e trajtimi me përkushtim sa më pranë komunitetit i ftuar ne studio Drejtuesi i Klinikës mjekësore “Medical care Lami ” Durres!

  Rreth 20 milionë të prekur me kancer në 2022, OBSH: Në 2050 rastet e reja do rriten me 75%

  Transformohet Qendra Kombëtare e Transfuzionit të Gjakut, ministrja: Është rritur me 50% numri i dhuruesve të gjakut

  'Piku nuk ka kaluar' Tek fëmijët e të rriturit po qarkullon virusi AH1N1, Mjekët paralajmërojnë shtim të rasteve edhe në shkurt

  Frika nga fruthi, prindërit ‘skeptikë’ vaksinojnë fëmijët! Mjekja: Këtë javë u rrit interesi.

  Frika nga fruthi, prindërit ‘skeptikë’ vaksinojnë fëmijët! Mjekja në Kukës: Këtë javë u rrit interesi për vaksinën

  Nga infeksionet e rënda në humbje jete/ Alimehmeti: Çfarë rrezikojmë nëse prekemi nga Fruthi

  Alimehmeti qetëson prindërit: Vaksina e Fruthit nuk ka lidhje me autizmin

  Ekskluzive/ Nga 1 shkurti konsultë në shtet me mjekun jashtë orarit, Rakacolli zbulon sa do jetë tarifa në spitalin e Fierit

  Testet laboratorike të gjakut dhe problemet me hekurin , mite dhe fakte Sotir Lako mjek hematolog

  Endometrioza, diagnoza e hershme dhe trajtimi i duhur -Arian Shtylla mjek obsteter gjinekolog

  Durrës/ 6 fëmijë të një shkolle preken nga fruthi! Burime nga ISHP: Nuk janë të vaksinuar

  Rishfaqet sëmundja e zgjebes, shtim i rasteve të konstatuara! Mjekja: Ka qenë gjithmonë e pranishme! S’prek vetëm personat që s’kanë higjienë personale

  Ndërgjegjësohen qytetarët, s’marrin antibiotikë pa recetë! Rekomandimet e mjekëve dhe farmacistëve: Konsumoni lëngje, evitoni kopshtet

  Fruthi, Brataj: E nevojshme vaksina, përhapet shumë shpejt! Virozat dhe gripi? Drejtohuni te mjeku i familjes

  Fruthi konfirmohet në Shqipëri, burime nga ISHP: 11 raste në Tiranë e Durrës

  Fluks në spitalet e vendit, rreth 15 mijë qytetarë me virozë! 300 fëmijë në ditë në pediatri! Mjekja apel: Vaksinohuni ndaj gripit

  Shkodër, mbi 500 raste me brenda javës! Shefja e epidemiologjisë: Gripi më agresiv se vitin e kaluar, pasoja në mushkëri

  A trajtohet Rrëshkitja e mitrës apo prolapsi genital ? Dr Arben Haxhihyseni mjek obsteter gjinekolog.

  A dimë si jepet ndihma në problemet e shëndetit mendor - Neli Demi mjek psikiater

  Gripi/ fluks në urgjencën e Gjirokastrës! Mjekja: Të moshuarit shtrohen në spital me komplikacione

  Situata nga gripi, Çomo: S’ka vend për panik, vaksinimi thelbësor për parandalimin e komplikacioneve në shëndet

  Gripi mbush urgjencën e Fierit, mjeku: S’ka vend për panik! Ja masat që duhet të merrni

  Klinika 24 - Përdorimi pa kriter i suplementeve a sjell pasoja në organizëm- Vigjilenca Demiraj gastro hepatologe

  Elementet në lëkurë që ngatërrohen me një alergji- Alkerta Ibranji alergologe imunologe

  'Më dhunon burri', vetëvrasja e 41 vjeçares në Durrës, gazetari zbulon fjalët e fundit që Bedrie Loka u tha mjekëve të spitalit

  Piku i infektimeve, gripi mbush urgjencat në Vlorë e Krujë! Mjekët: Më të prekur janë fëmijët e të moshuarit