Programacion

E Enjte
13
Janar
E Premte
14
Janar
E Shtunë
15
Janar
E Diel
16
Janar
E Hënë
17
Janar
E Martë
18
Janar
E Mërkurë
19
Janar
E Enjte
20
Janar
E Premte
21
Janar
E Shtunë
22
Janar

Ekonomi

Ekonomi

 • Qeveria kërkon të ndryshojë skemën e ndihmës sociale! Më shumë familje përfituese, do rritet vlera e asistencës

  'ONE' mbështet sipërmarrjet e reja në teknologji, aksioneri Elvin Guri: Në biznes mund të kesh sukses edhe pa qenë gjeni

  Turqia rekord investimesh në Shqipëri, e pesta në botë! Deri në shtator 2021 stoku i investimeve turke, 2 mld €

  Në dhjetor, rekord historik për importin e produkteve farmaceutike! INSTAT: Në 2021 janë importuar 31.6 mld lekë ilaçe

  Të gjithë kartëmonedhat e reja në treg, nga sot edhe 500 e 2000 lekëshit

  RAPORTI/ Shqipëria e 94-ta në botë në përdorimin e kriptomonedhave, e dyta në rajon pas Greqisë! Vendi ynë posedon 15 mld dollarë në monedhën virtuale

  16.4% e totalit e të punësuarve në Shqipëri janë mbi 65 vjeç! Arsyeja, pensionet e ulëta, mosha e tretë në nevojë për të ardhura

  Tatimet nisin kontrollet në mars për bizneset që nuk deklarojnë pagat e plota, eksperti Gajo: Aksioni të mos i penalizojë, të analizohen faktorët që kanë çuar në mos deklarimin e pagës

  Prej 1 korrikut rritet paga minimale, përfitojnë 390 mijë punonjës! 49% e të punësuarve s'do paguajnë tatim mbi pagën

  Nga 17 janari në treg prerjet e reja 500 lekë e 2 mijë lekë, BSH: Më të sigurta dhe të vogla në përmasa! 3 mënyra si të dalloni falsifikimin

  Nuk ndalen çmimet, 1 kg spinaq shkon në 250 lekë! Dikush merr në kosh, qytetarët: S'kemi lekë të blejmë! Tregtarët: Puna ka rënë në zero

  Rritja e çmimeve, Alban Zusi në Report Tv: E paralajmëruar, paketa fiskale e dha efektin paraprakisht! Ka nevojë për ndërhyrje, mund të futemi në politika të pastabilizuara

  Kryelajm ekonomik, 2022 nis "ËNDRRA" E Durrësit

  Inflacioni përtej parashikimeve, arrin në 3.7% në dhjetor! Ndikim kryesor rritja e çmimeve për transportin dhe shtrenjtimi i ushqimeve

  Ministrja e Ekonomisë: Reforma e fiskalizimit mbyllet brenda 2022! Luftojmë informalitetin për pagat, në mars nisim kontrollet në biznese

  Ministrja e Ekonomisë: Parashikohet rritje ekonomike me 4.1% për vitin 2022! Çmimet do të rriten edhe në 6 mujorin e parë të këtij viti! Paga minimale rritet nga 1 korriku

  Mbi 66 mijë bizneseve në vend po zbatojnë fiskalizimin! 'Financat': Dominon biznesi madh, në 1 vit 156 mln fatura

  Kreditë e këqija zbresin në nivelin më të ulët historik! BSH: Kreditë me probleme 6.2%, u rritën aftësitë paguese

  KESH blen me 17 mln euro 16 ditë energji elektrike! 3 ankande për 77.420 megavat energji

  Humbjet e gjyqeve në arbitrazh arrijnë 388 mln euro! KLSH: Nuk ka asnjë analizë nga institucionet përgjegjëse

  Tatimet shkaktojnë 3.1 mln € dëm me largimet nga puna! 198 punonjës fituan gjyqin kundër tatimeve në 2020

  Mosdeklarimi i pagave reale të punonjësve, Tatimet letër 10 mijë bizneseve: Afat deri më 20 janar ose hetoheni për evazion tatimor

  Rama afat deri në 20 janar, 'Tatimet' letra 10 mijë bizneseve: Deklaroni pagat reale

  Evazioni me pagat, eksperti: Ligjet lënë shtigje të hapura! Preçi: Deklarimi i pagave nuk zgjidhet me kërcënime

  ‘Salla me standarde, 25-35 studentë në auditore’, tender 3.4 mln € për kampusin e universitetit të Tiranës

  Ekonomia pritet të rritet 4.1% në vitin 2022! Ministria e Financave: Konsumi dhe investimet publike janë motorët kryesorë

  Borxhi publik në shifra rekord prej vitit 2010! Në 2022 do të ulet me 1.4%, shkon në 78.8% të PBB

  Kriza energjetike, sprova ekonomike e vitit 2022! Çmimet pritet të arrijnë 450 euro për megavat

  Prej 1 janarit 2022 ndryshon tatimi mbi të ardhurat! Paga minimale do të rritet në 32 mijë lekë

  Ndërtimet s'ndalin shtrenjtimin e shtëpive gjatë 2022! Eksperti: Nuk ka më apartamente me qira poshtë 300 €

  Sot nata e ndërrimit të viteve, Balluku: Do ketë ndërprerje të shkurtra të dritave, por grupet e punës janë në terren! Kriza energjetike? Do ia dalim

  Zhvillimet kryesore ekonomike përgjatë 2021/Sfidat kryesore me Fatos Çoçoli, ekspert ekonomie

  Paketa fiskale, FMN: Hiqni favorizimet, nxisin evazionin! Rishikoni taksat për birrën dhe verën

  Shifra rekord/ Në 2021 u importuan 228 mln € energji! Importet dyfish më të larta se vjet, shkak kriza globale! OSHEE mbyll ankandet: U importuan 1 mln megavat

  Informaliteti me pagat thellon deficitin e pensioneve! Eksperti: Kjo luftë të jetë prioritet! ISSH: Deficiti i skemës së pensioneve do vijojë deri në 2045

  621 mijë qytetarë shqiptarë jetojnë në rrezik varfërie! Ndihma ekonomike 50% më e ulët se kufiri i varfërisë

  Ekspertët 'dënojnë' publikimin e të dhënave personale! Softa: Informacioni në duart e krimit, alarm që të ikim! Vishaj: Ligjvënësit të ndërhyjnë

  Në 9 muaj 90 mln € më pak investime të huaja se në 2019! Investimet në energji 7 herë më pak se në vitin 2019! Holanda, Italia e Turqia sjellin më shumë para në Shqipëri

  Rritja e çmimeve, ISSH: Shtojmë fondet për pensionistët! Astrit Hado: Duhen paga të larta që të rriten pensionet

  Rivlerësimi do shtyhet deri në prill 2022 për tre arsye! 56 mijë aplikime për rivlerësimin e pronave