Politikë

Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratori i OSHEE: Zbuluam 2 “ferma” Bitcoin, plani që kemi për t’i bllokuar

Kujtojmë se prodhimi i kriptomonedhës Bitcoin kërkon pajisje të fuqishme kompjuterike të cilat përdorin dhe një sasi të madhe të energjisë elektrike.Çela theksoi se janë zbuluar 2 “ferma” Bitcoin, njëra në Tiranë dhe tjetra në Fushë Krujë, të cilat janë zbuluar pasi është konstatuar vjedhja e energjisë. Pas zbulimit të këtyre rasteve janë marrë masa.

26 Tetor, 10:26

Politikë

 • Vettingu që kërkon PD, inceneratorët dhe çmimet

  Dash Sula në ‘5 Pyetje nga Babaramo’: Mazhoranca nervoze nga vettingun në politikë! 'Foltorja'? Gabim i madh i Berishës, ‘gjyshi’ po gjuan me gurë lidershipin e PD-së

  Mungesa e transportit për fëmijët në shkolla bën bashkë PS-PD në Kuvend: Të gjendet një zgjidhje! Ministria e Arsmit: Nesër në 11 takim me kryebashkiakët

  Kuvend/ Braçe kërkon hetim për rrugën Fier-Lushnje: U ndërtua 'ylli në ngjitje i Infrastrukturës'! I përgjigjet Basha: Jeni ‘nona e baba’ korrupsionit, pse s’i mbyllët ju këto 8 vite

  Rindërtimi, në datën 25 nëntor 1049 familje do të futen në shtëpitë e reja

  PD mbledh grupin! Alizoti: Rrezikohet ekzistenca e partisë, s'mund të sillemi si në situatë normale! Noka: Do e mbledhim Kuvendin! Basha i prerë: Demokratët s'i përdor dot askush si ‘mish për top’

  Basha i prerë: Mbi interesat e gjithkujt është ai i shqiptarëve, demokratët nuk i përdor dot askush si ‘mish për top’

  PS: Një kartel prej 10 kompanish po kontrollon çmimin e plehrave kimike dhe pesticideve! Po u bëjnë presion bujqve

  Basha përplaset me Braçen: Jeni ‘nëna e baba e korrupsionit’, ç'u bë me fondet e rrugës në Divjakë?! Deputeti i PS-së: Fol me prova dhe fakte, para drejtësisë kush është fajtor

  PS: Hetim për rrugën Lushnje-Fier ndërtuar nga 'ylli në ngjitje i Infrastrukturës' (Lulzim Basha) ka apo s'ka mbikalime

  Rushaj: Po përdorini fondet e tërmetit që të fitojë biznesi pranë jush! Qeveria se ka mendjen tek qytetarët, por tek prona e tyre

  PS-Bashës: Nuk kërkove mocion me debat për progres-raportin e KE-së! Do ta kërkojmë vetë

  Basha në Kuvend: Shqipëria e fundit në Europë për sundimin e ligjit! Amendamentet kushtetuese, 3 prioritet absolute për ta nxjerrë vendin nga kriza

  Noka pas mbledhjes së grupit: Edhe Tomor Alizoti kërkoi që të kuptohej se PD-ja është në krizë! Ia bëra të qartë Bashës se Kuvendi do të mblidhet

  Lidhet marrëveshja me OKB/ Ministrja e Jashtme: Shqipëria, prova e vlerës së madhe që ka bashkëpunimi multilateral! Zv.ministri për raportin e BB: Populizmi injorant, kthehet në politikë trendi

  Plas 'sherri' te 'Ekonomia', Shehi-Shalsit: Mos më jep mua leksione edukate, legen

  PS mbledh Kryesinë e Grupit Parlamentar, porosia: Diskutime me tone të qeta me opozitën në komisione! Nesër në Konferencën e Kryetarëve paraqesim projekt-buxhetin

  Jorida Tabaku: Borxhi barrë për shqiptarët, po merret për PPP-të

  Komisioni i Ekonomisë diskutime për eurobondin 500 mln €! Ministria e Financave: Do shërbejë për mbështetje për investimet publike

  Kulluri për Report Tv: Javën e parë të dhjetorit mbledhim Kuvendin Kombëtar

  VIDEO/ Rama në Egjipt, pritet me ceremoni shtetërore: Linjë ajrore direkte Kajro-Tiranë! Homologu egjiptian: Së shpejti krijojmë komisionin e përbashkët të tregtisë

  Politikanët shqiptarë në Serbi e Mal të Zi kundër ‘Open Balkan’: Kjo nisëm plotëson ëndrrën shekullore të serbëve për të dalë në det

  Rama viziton xhaminë dhe varrin e Muhamed Aliut në Kajro, shqiptari që themeloi Egjiptin e ri

  Vettingu i politikanëve, avokati në Report Tv: E kanë kthyer Kushtetutën si rregullore ndërmarrje! Basha, i pari i kërcënuar, ka dy çështje penale të pushuara me procedurë

  VIDEO/ Rama në Egjipt, pritet me ceremoni shtetërore: Linjë ajrore direkte Kajro-Shqipëri! Homologu egjiptian: Së shpejti krijojmë komisionin e përbashkët të tregtisë

  Basha më i prerë se kurrë me Berishën: I kam hyrë në hak Zotit dhe jo atij! Kërkon ta zhysë PD në humnerë për interes personal! Vetë e firmosi vettingun në politikë në 2018-n, t'i qëndrojë (VIDEO)

  Rama u tha ta ‘harrojnë komisionin Becchetti’, Bardhi: Të hënën do ta çojmë në Gjykatën Kushtetuese, kërkojmë shfuqizmin e vendimit të Kuvendit

  Basha i ashpër: Në hak i kam hyrë Zotit dhe jo Sali Berishës! Po e tërheq PD-në drejt humnerës vetëm për interes personal

  Basha tregon historinë: Bosët e krimit bëjnë para, historia e 2 vëllezërve që kanë 15 ditë në burg se mblodhën dëllinja

  'Sondazhi' i Bashës: Tani që flasim mbështetja e anëtarësisë për mua ka shkuar në 97%! Luan Baçi ka 1 vit e gjysmë që ka dhënë dorëheqjen

  A do e mbledhësh Kuvendin Kombëtar? Basha: Berisha nuk ka asnjë mbi fuqi mbi statutin! Nuk mbledh institucione paralele apo bunker

  Berisha kundër vettingut në politikë, i përgjigjet Basha: E ka firmosur vetë në 2018! Mirëkuptoj frikën e kundërshtarit

  Grida Duma: Komisioni 'Becchetti' do të nxjerrë në shesh fajtorët, ata ta paguajnë dëmin 121 milionë euro

  Komisioni "Becchetti", Basha: Pse gënjën Rama për sekret kur dokumenti është publik? Sepse ka frikë

  Basha: Rama po përpiqet që të pengojë ngritjen e tre komisioneve hetimore, nuk do t’a lejojmë

  Lulzim Basha: Rama po i saboton të treja komisionet tona hetimore, por nuk do ia dalë! Vetëm sa do t'i vonojë pak

  ‘Ballkani i Hapur’, deputeti shqiptar në parlamentin serb: Vuçiç po luan me dy standarde, do të krijoj projektin e ‘botës serbe’

  Politikë e pastër apo "pazar" me Kushtetutën?

  Akuzat e Berishës se Basha është marrë peng nga Rama, Çupi në Report Tv: Nuk bëhet fjalë, 3 propozimet për ndryshimin e kushtetutës i kemi artikuluar gjithmonë

  Vettingu politikanëve, deputetja e PD-së në ‘Pa Protokoll’: Rama frikësohet nga propozimet tona! Shabani: Konsum politik