Programacion

E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor
E Shtunë
26
Qershor

Dossier

'Për të ngritur flamurin, pa yllin komunist, vendosëm të çanim duart dhe me gjak të lyenim copën e bardhë...', dëshmia e rrallë e organizatorit të Revoltës së Spaçit

Dëshmitë e rralla të Bedri Çokut që bëri 24 vjet në burgjet e Spaçit, Burrelit e Qafë Barit dhe së bashku me dy vëllezërit, Esatin dhe Çaushin si dhe babanë e tyre, Azemin, vuajtën plot 64 vjet burg në kampet dhe burgjet e regjimit komunist të Enver Hoxhës, duke u liruar vetëm në shkurtin e vitit 1991.

10 Qershor, 07:57

Dossier

 • Ludovik Nikaj, i ekzekutuar dhe pa varr prej komunistëve

  Zefi dhe Tereza/ Si i mbijetuan burgjeve e torturave

  Shkodër, kërkohet gjetja e vendvarrimeve të të zhdukurve në komunizëm! I pranishëm në aktivitet ambasadori i OSBE, Del Monaco

  Zef Zorba dhe Tereza/ Të dashuruarit që nuk i thyu regjimi

  Hakmarrja komuniste mbi familjen e Hysni Lepenicës

  Maliq Koshena, fundi tragjik i një trimi dukatas