Lifestyle

Lifestyle

 • REP-POP/ Inspirim, ëndrra dhe qëllime, filmat e animuar dhe mesazhet e tyre të forta

  Të nisësh gjithçka nga zero, Rafaela Rica ju tregon ‘sekretet’ si të jeni të sukseshëm në biznes

  Shef mashkull apo shefe femër, kush drejton më mirë?

  REP-POP/ Marilyn Monroe, Julia Roberts dhe Audrey Hepburn, fustanet ikonike që shënjuan skenat e filmave historikë

  Simpsons, seriali më i gjatë vizatimor dhe ‘parashikuesi’ i shumë ngjarjeve në botë

  REP-POP/ Me ngadalë’, ‘Si trëndafili’ dhe ‘Nuk dua tjetër’, ‘shuani mallin’ me hitet që ‘çmendnin’ të rinjtë në vitet 2000

  REP-POP/ Legjenda e pop-it, Michael Jackson! 'Diamanti' i muzikës dhe rruga drejt suksesit

  Krijoi agjensinë e parë të modelingut në Shqipëri, Greiss Petroviç rrëfen rrugëtimin e saj në biznes dhe ambiciet e rradhës.

  Greiss Petroviç prezanton për herë të parë familjen e plotë

  REP-POP/ Detajet e vogla bëjnë diferencën! Skena filmash që kanë mbetur të paharrueshme në historinë e filmit

  Klodiana Shala: 'Shifeni budallaqen' si më paragjykonin njerëzit në 93’ për shkak të...

  Landi Hysa ka një thirrje për vajzat shqiptare, duhet ta dëgjoni patjetër

  Rrëfejnë sekretet për trupin perfekt, ja rutina e shëndetshme që ndjekin vip-at shqiptar

  U kthye në ‘simbolin’ e maratonave në Gjermani, mjeku shqiptarë frymëzon me historinë e tij

  REP-POP/ Çfarë është lumturi?! Kur nëna ime qesh! Këngë të dedikuara dashurisë së nënës

  Si të minimizojmë plakjen e fytyrës? Laura Xhaxhiu zbulon sekretin e 'rinisë së përjetshme'

  Si të përdorim kungujt në dekorimet e shtëpisë për stinën e vjeshtës

  Kush janë më të lumtur beqarët apo të martuarit?Ja çfarë thonë studimet e fundit

  Ylli Merja feston 60-vjetorin, suprizohet live nga stafi i ‘Rreze Dielli’

  Rep-pop/ Fashion trende që janë rikthyer në 2021! Kostume njëngjyrëshe, xhaketa të gjëra dhe çantat e vogla

  Moderatoren Androniki Kolka e ‘detyrojnë’ të veshi fustanin e nusërisë, ja si duket

  Një gjirokastrite si Frederika, prej 30 vitesh bën të lumtura vajzat në ditën e tyre më të bukur

  "Kam 10 vjet që ha të njëjtin mëngjes", Edmond Tupja gatuan recetën unike

  Rep-pop/ Nga Ardian Trebicka te Flor Mumajesi, këngëtarë që i kënduan ndjenjës më të bukur në botë, dashurisë

  Ngjyra vjeshte në arredimin e shtëpisë, cfarë të ndryshoni në ambientin tuaj

  Rep-pop/ Jeshile, e kuqe dhe rozë, ngjyrat protagoniste në stinën më romantikë të vitit, vjeshtën

  Rep-pop/ Sfida vështirësi edhe pengesa, çifte në Hollywood që na provuan se dashuria e vërtet ekziston

  ‘Thasët e ambalazhit i ktheja në veshje’ Anila Konomi rrëfen kaosin e modës në vitet ‘96-‘97

  Trendet e vjeshtës/ Stilistja Anila Konomi tregon çfarë nuk duhet të mungojë në garderobën tuaj për këtë sezon

  Në atelienë e Anila Konomit, stilistja rrëfen rrugëtimin 30 vjeçar në profesion

  Rep-pop/ Dhuna në familje, varësi ndaj drogës dhe lufta në Kosovë, ja disa këngë shqiptare që kanë trajtuar çështje të rëndësishme të shoqërisë sonë

  Per-pop/ ‘Hamleti’ i kohëve moderne! Aktorët që e kanë luajtur ndër vite dhe presioni psikologjik për të realizuar personazhin e Jockerit

  Kura ‘magjike’ me majdanoz për të sapo vaksinuarit kundër Covid-19

  Aromë vjeshte në shporten e nutricionistes Diola Dosti, ushqimet që duhet të konsumoni këtë sezon

  'Albanian Cowboys’, të rinjtë që i bashkon pasioni për kuajt

  Rep-pop/ Trende dhe kërcime, ja disa prej këngëve që janë bërë të njohura nga Tik Tok

  Përlotet Ylli Merja, suprizohet nga motrat dhe mbesa, fjalë që nuk ia kishin thënë kurrë

  Shëron sëmundjet përmes bimëve, mjeku popullor rrëfen sfidat e një jete në profesion

  Një mëngjes festiv dhe plot energji në ‘Rreze Dielli’

  VIDEO virale në Tik-tok, nga katit i sipërm fqinji i la pa gjumë, ja hamarrja e pazakontë e këtij çifti