Politikë

25 prilli/ Hapen 520 kuti, por rezultati s’ndryshon! Masakër zgjedhore?! PD mungon në rinumërimin ‘teknik’

15 Tetor, 14:20| Përditesimi: 15 Tetor, 22:56

TIRANË- Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi sqaroi se ky proces është vetëm teknik, dhe nuk ndryshon rezultatin zgjedhor.

Megjithatë, ndonëse rezultatin zgjedhor, procesi i këqyrjes së mëpasshme të 10% të fletëve të votimit nuk e ndryshon dot, ai mund të shërbejë si indicie për t’iu drejtuar prokurorisë, në rast se konstatohen parregullsi.

PD e konsideron masakër zgjedhore 25 prillin dhe përfaqësuesit e saj ligjor munguan në sallë duke treguar indiferentizëm ndaj këtij procesi.

Rinumërimi i 520 kutive të votimit pritet të zgjasë disa ditë.

B.K.//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni: