Programacion

E Martë
30
Nentor
E Mërkurë
1
Dhjetor
E Enjte
2
Dhjetor
E Premte
3
Dhjetor
E Shtunë
4
Dhjetor
E Diel
5
Dhjetor
E Hënë
6
Dhjetor
E Martë
7
Dhjetor
E Mërkurë
8
Dhjetor
E Enjte
9
Dhjetor
Lifestyle

5 procedura bukurie që ndoshta do të ishte më mirë t’i shmangni

27 Shtator, 15:09| Përditesimi: 27 Shtator, 15:10

Ka shumë këshilla bukurie në internet, por ndonjëherë ato mund të bëjnë më shumë dëm sesa mirë, veçanërisht nëse keni lëkurë të ndjeshme. Dhe aplikimi i një maskë me shafran në fytyrën tuaj mund të bëhet një makth. Kjo sepse lëkurës suaj mund të mos i pëlqejnë eksperimentet dhe ka nevojë për kujdes të duhur.

Ja disa nga maskat që duhet të keni kujdes pasi mund të dëmtojë lëkurën tuaj:

Përdorimi i vajit të kokosit në fytyrë

Përdorimi i limonit për të ndriçuar lëkurën e fytyrës

Përdorimi i uthullës së mollës

Scruab me sodë buke dhe kafe

Aplikimi i pastës së dhëmbëve për heqjen e puçrave

J.SH./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se strukturat shtetërore i kanë kapacitetet për të përballuar stinën e përmbytjeve?