Foto ilustruese

Kosova & Rajoni

Asnjë i vdekur nga COVID në 24 orët e fundit në Kosovë, 35 qytetarë rezultojnë të infektuar

12 Tetor, 16:03| Përditesimi: 12 Tetor, 16:05

Situata pandemisë së COVID në Kosovë është përmirësuar. Gjatë 24 orëve të fundit nuk është raportuar për asnjë vdekje nga COVID-19, ndërsa janë shënuar 35 raste të reja të infektimit.

“Nga 2.193 testime, 35 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 79 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.412. Në total numri i rasteve aktive është 1.051”, thuhet në raportin e fundit të MSh-së.

Në 24 orët e fundit janë kryer 11.291 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.468.152 doza të vaksinës. Deri më sot 641.772 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

M.Q./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?