Programacion

E Diel
16
Janar
E Hënë
17
Janar
E Martë
18
Janar
E Mërkurë
19
Janar
E Enjte
20
Janar
E Premte
21
Janar
E Shtunë
22
Janar
E Diel
23
Janar
E Hënë
24
Janar
E Martë
25
Janar

Voltana Ademi dhe avokati Jordan Daci

Analiza

Astrit Patozi: Fundi i pritshëm i një marrëzie politike

4 Nëntor 2021, 18:13| Përditesimi: 4 Nëntor 2021, 18:15

Fundi i pritshëm i një marrëzie politike, gjatë kohës kur “Foltorja” dhe vulëmbajtësit e partisë mendonin dhe vepronin njësoj.

Një aventurë e rrezikshme, e cila përfundoi me një kosto shumë të lartë për të gjithë opozitën, por veçanërisht për Partinë Demokratike.

Do të habitesha shumë, nëse dikush nga palët ndërluftuese do të shprehte sot pendesë apo reflektim, pas vendimit të së vetmes gjykatë në Shqipëri, e cila, të paktën deri tani, nuk konsiderohet ende si e kapur nga pushteti.

E cila, në fakt, nuk ka bërë ndonjë gjë më shumë, se sa ka përkthyer fermanin e ashpër dhe të qartë të Komisionit të Venecias.

Një provë e tërthortë se sot nuk po kacafyten për parime apo për marrje përgjegjësish ndaj dëmeve serioze që i kanë shkaktuar kauzave opozitare, por thjesht dhe vetëm për pronësinë e Partisë Demokratike.

B.K./ReportTv.al
Komento

Komente

  • Tosi: 05/11/2021 04:41

    Nuk e kuptojme se cfare shqetesimi ka nese nje pale i drejtohet gjukates? Dhe kush e vendosi qe kjo gjykate eshte e pavarur apo e paanshme? Gjithe sistemi u prish vetem e vetem me pas pikerisht GJK dhe GJL nen ndikim.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    I ftohti polar, a jeni dakord me vendimin e Ministrisë së Arsimit për të mbyllur shkollat?