Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor

Avioni i parë që u ul në Aeroporti e ri të Kukësit

Aktualitet

Avioni ‘Lasgushi’ ulet në Aeroportin e ri të Kukësit, vajza e Poradecit: Më gufon zemra që çan qiejt e Evropës me emrin e babait tim mbi shpinë dhe sjell vaksina

19 Prill, 10:40| Përditesimi: 19 Prill, 10:46

Ditën e djeshme është ulur avioni “Lasgushi”, i pari në Aeroporti e ri të Kukësit.

Marie Poradeci, vajza e shkrimtarit të madh, Lasgush Poradeci emrin e të cilin ka marrë avioni i “Air Albania”, përmes një postimi në rrjetin e saj social Facebook, shkruan se i gufon zemra kur sheh avionin që sjellë vaksina dhe çan qiejt e Evropës me emrin e babait të saj në shpinë.

“Jam tmerrësisht e lumtur”, shkruan ajo.

Avioni i parë në Aeroportin e Kukësit është ulur ditën e djeshme me emigrantë nga Londra bashkë me kryeministrin Edi Rama. Ai u nis nga Londra, ndaloi në Rinas dhe më pas u ul në Kukës.

 

J.GJ./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?