Programacion

E Martë
30
Nentor
E Mërkurë
1
Dhjetor
E Enjte
2
Dhjetor
E Premte
3
Dhjetor
E Shtunë
4
Dhjetor
E Diel
5
Dhjetor
E Hënë
6
Dhjetor
E Martë
7
Dhjetor
E Mërkurë
8
Dhjetor
E Enjte
9
Dhjetor

Roland Lami

Kronikë

Bëri aksident pasi drejtonte makinën në gjendje të dehur, 'detyrim paraqitje' për analistin Roland Lami

25 Tetor, 11:40| Përditesimi: 25 Tetor, 11:59

Analisti Roland Lami 2 ditë më parë u arrestua pasi duke drejtuar mjetin e tij në gjendje të dehur, dhe si pasojë ka humburi kontrollin dhe është përplasur me derën e një biznesi.

Ditën e sotme atij i është dhënë masa e arrestit 'detyrim paraqitje' nga Gjykata e Tiranës.

Roland Lami, 48 vjeç, është i njohur në botën e medias, pasi është pedagog, profesor i shkencave politike dhe analistë. Gjithashtu, ai  ka botuar me dhjetëra artikuj në revista shkencore brenda dhe jashtë vendit.

K.T./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se strukturat shtetërore i kanë kapacitetet për të përballuar stinën e përmbytjeve?