Programacion

E Premte
20
Maj
E Shtunë
21
Maj
E Diel
22
Maj
E Hënë
23
Maj
E Martë
24
Maj
E Mërkurë
25
Maj
E Enjte
26
Maj
E Premte
27
Maj
E Shtunë
28
Maj
E Diel
29
Maj

Foto ilustruese

Shëndeti

1,549 të infektuar dhe 6 viktima në 24 orët e fundit! 7 pacientë në gjendje të rëndë në spitale! Shërohen 1,794 të tjerë

27 Janar, 17:21| Përditesimi: 27 Janar, 17:34

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 1,549 raste të reja me koronavirus nga 5,662 testime të kryera. Fatkeqësisht 6 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin gjatë këtyre 24 orëve.

Më konkretisht bëhet fjalë për tre qytetarë nga Tirana të moshave 63-91 vjeç, një qytetare nga Durrësi 74 vjeçe, një qytetar nga Saranda 74 vjeç dhe një qytetar nga Kruja 85 vjeç. 

Ministria e Shëndetësisë teksa apelon qytetarët të vaksinohen njofton se në spitalet COVID po marrin trajtim mjekësor 136 pacientë, nga të cilët 7 janë në gjendje më të rënduar.

Sakaq, në të gjithë vendin janë 23,168 raste aktive me COVID ndërsa 1,794 qytetarë janë shëruar gjatë këtyre 24 orëve. Krahasuar me një ditë më parë kemi rënie të lehtë të numrit të rasteve.

Sa i përket infektimeve, rastet e reja në 24 orët e fundit u regjistruan në këto bashki; 705 në Tiranë, 92 në Shkodër, 70 në Vlorë, 67 në Durrës, 60 në Sarandë, 54 në Gjirokastër, 52 në Lushnje, 49 në Fier, 30 në Berat, 26 në Elbasan, 25 në Korçë, 23 në Lezhë, 18 në Mallakastër, nga 17 qytetarë në Kuçovë, Krujë, 16 në Kamëz, 15 në Vorë, nga 14 qytetarë në Kurbin, Gramsh, nga 12 qytetarë në Vau i Dejës, Shijak, 11 në Pogradec, nga 10 qytetarë në Peqin, Devoll, Tepelenë, nga 9 qytetarë në Kavajë, Patos, Skrapar, 8 në Memaliaj, nga 7 qytetarë në Malësi e Madhe, Tropojë, Mirditë, nga 6 qytetarë në Belsh, Delvinë, Dibër, 5 në Kukës, nga 4 qytetarë në Pukë, Has, Divjakë, Poliçan, nga 3 qytetarë në Përmet, Himarë, Selenicë, nga 2 qytetarë në Fushë Arrëz, Rrogozhinë, Kolonjë, Dimal, Cerrik, Prrenjas, nga 1 qytetar në Maliq, Dropull, Libohovë, Finiq. 

Statistika (27 Janar 2022) 
Raste të reja ditore         1549
Të shëruar në 24 orë      1794
Të shtruar në spitale       136
Humbje jete në 24 orë    6
Testime ditore                 5662

Testime totale              1,648,753
Raste pozitive                 254,126
Raste të shëruara             227,629
Raste Aktive                      23,168
Humbje jete                         3,329 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve
Tiranë            10857
Fier                 1900
Shkodër         1858
Vlorë                1449
Elbasan          1423
Durrës             1257
Gjirokastër      1210
Korçë               930
Berat                 917
Lezhë                826
Kukës                 314
Dibër                  227

//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?