Programacion

E Hënë
10
Janar
E Martë
11
Janar
E Mërkurë
12
Janar
E Enjte
13
Janar
E Premte
14
Janar
E Shtunë
15
Janar
E Diel
16
Janar
E Hënë
17
Janar
E Martë
18
Janar
E Mërkurë
19
Janar
Sociale

Dibra zbardhet nga dëbora, trashësia në zonat malorë arrin deri në 20 cm

30 Nëntor 2021, 07:42| Përditesimi: 30 Nëntor 2021, 07:48

Qyteti i Peshkopisë është zbardhur nga reshjet e dëborës gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit. Ndërkohë reshje dëbore ka pasur në gjitha qarkun e Dibreës, ku trashësia e dëborës arrin në rreth 5 cm dhe në zonat malorë shkon deri në 20 cm.

Aktualisht nuk raportohet për problematika për shkak të motit të keq, rrugët janë të gjitha të kalueshme dhe energjia elektrike nuk mungon.


Lajmi kryesor:

Zbardhet Shqipëria, temperatura të ulëta e reshje dëbore, bllokohen fshatra malorë! Korça, Llogaraja e Thethi 'veshin' mantelin e bardhë! Rruga e Arbrit e kalueshme me zinxhirë


M.Q.//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Qëndrimi i Metës për dhunën në PD më 8 janar mendoni se ishte: