Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor

Elva Margariti

Politikë

Elva Margariti denoncon: Dëmtimi i rrjetit elektrik në Kalanë e Shkodrës, krim ndaj trashëgimisë, përgjegjësit të vihen para ligjit

30 Prill, 21:52| Përditesimi: 30 Prill, 22:10

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti reagon për dëmtimin e rrjetit elektrik të ndriçimit në Kalanë e Shkodrës. Margariti e cilëson aktin e kryer një krim ndaj trashëgimisë kulturore, që është bërë nga individë të papërgjegjshëm. Margariti i bëri thirrje shkodranëve që të distancohen dhe të ndihmojnë institucionet e drejtësisë për vënien e përgjegjësve para ligjit.

Ajo shtoi se pasuria e përbashkët e kësaj kurore të Shkodrës që kurrë nuk ishte dukur më bukur u dëmtua nga persona që nuk janë identifikuar ende.

"E shokuar nga lajmi i dëmtimit të rrjetit elektrik të ndriçimit të Kalasë së Rozafës, në Shkodër! Ende pa iu gëzuar kësaj kurore të Shkodrës, që kurrë nuk ishte dukur më e bukur, individë të papërgjegjshëm kanë kryer një krim, duke dëmtuar pasurinë tonë të përbashkët. Ftoj çdo shkodran të ndershëm që jo vetëm të distancohet, por edhe të ndihmojë institucionet e drejtësisë, për vënien e përgjegjësve përpara ligjit!", thotë Margariti. 

Rrjeti elektrik në Kalanë e Shkodrës është vendosur pak muaj më parë me fonde të Ministrisë sa Kulturës. Ndersa, kostoja financiare e restaurimit të saj është mbuluar me fondet e BE.

Be.K./ReportTv.al
Komento

Komente

 • F-35: 01/05/2021 09:32

  Akte te tilla krijojne preceptim te gabuar per Shkodren, qe ne fakt nuk e meriton! Ky episod eshte gjithsesi nje turp!

  Përgjigju
 • Gladiator: 01/05/2021 01:43

  Ktheni në identitetin që meriton Mozaikun e Tiranës,dhe zgjeroni Kërkim zbulimin aty,nga Vila Iliro Romake në Kishat Paleo Kristiane

  Përgjigju
 • Lui: 30/04/2021 23:42

  Veprojne si dikur diversantet me sabotime neper sektore te ndryshem ekonomie per te futur ne popullate pakanaqesi. Vazhdojne me te njejten metode idiotet.

  Përgjigju
 • Ela: 30/04/2021 22:38

  Ti quash kafshe nuk mundem pasi ofendoj kafshet...kto kriminel duhen rrjep per se gjalli

  Përgjigju
 • Leo: 30/04/2021 22:28

  Jane paramilitantet dhe banditet e Berishes qe veprojne per shkaterrimin e vlerave qe ka bo Qeveria,qeky qytet nuk e meriton.

  Përgjigju
  • vjeshta: 01/05/2021 05:43

   Janë magjypët!

 • Sondazhi i ditës:

  Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?