Programacion

E Enjte
13
Janar
E Premte
14
Janar
E Shtunë
15
Janar
E Diel
16
Janar
E Hënë
17
Janar
E Martë
18
Janar
E Mërkurë
19
Janar
E Enjte
20
Janar
E Premte
21
Janar
E Shtunë
22
Janar
Politikë

Fortifikimi i PD? Basha: U bë për të shmangur gjakderdhjen! Historia më ka vendosur përballë kësaj beteje

14 Janar, 15:59| Përditesimi: 14 Janar, 16:48

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është pyetur edhe në lidhje me dyert e blinduara në PD, ku tha se fortifikimi është bërë për të shmangur gjakderdhjen.

‘Unë jam i gatshëm të marr përgjegjësitë që më takojnë dhe fjalët të përkthehen në vepra.  Valltarët e tranzicionit duan ta shkatërrojnë Partinë Demokratike që është një pengesë për ta.  Është një mision siç nuk mund të braktis fëmijët e mi, nënën time. Historia me ka vendosur në ballë të kësaj beteje. E di që shumica e shqiptarëve e duan ndryshimin. PD ishte e përgatitur për çdo skenar dhe kishim një qëllimi, të shmangnim gjakderdhjen me 8 janar.’- tha Basha.


Lajmi kryesor:

Protesta e dhunshme 8 janarit, Basha pas dëshmisë në Prokurori: Të hetohet Berisha, organizoi dhe urdhëroi dhunën! Bardhi: Dyert e blinduara në PD, sa të jetë e nevojshme


M.Q.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?