Redon Xhixha

Futet nga stoli dhe bën heroin, Redon Xhixha kualifikon Qarabag në play-off e Champions League

14 Gusht, 12:39| Përditesimi: 14 Gusht, 12:41

Redon Xhixha është bërë përsëri protagonist me gol në Champions League me fanellën e skuadrës së Qarabag.

Sulmuesi shqiptar ka gjetur rrugën e rrjetës në kohët shtesë të ndeshjes së skuadrës së tij në turin e tretë të kualifikuesve në transfertë ndaj Ludogorets.

Kampionët e Azerbajxhanit kanë përmbysur me goleadë 2-7 Ludogoretsin, i cili ndeshjen e parë e kishte fituar me shifrat 1-2. Xhixha u aktivizua në minutën e 106, kur filloi dhe pjesa e dytë e “extra-time”.

Goli nga këmbët e sulmuesit shqiptar erdhi 5 minuta më pas. Xhixha i soli fat skuadrës së tij, që shënoi dhe 2 herë të tjera para mbylljes së gjithë takimit.

Si e vlerësoni iniciativën për sovranitetin e Urdhrit Bektashi?