Programacion

E Hënë
12
Prill
E Martë
13
Prill
E Mërkurë
14
Prill
E Enjte
15
Prill
E Premte
16
Prill
E Shtunë
17
Prill
E Diel
18
Prill
E Hënë
19
Prill
E Martë
20
Prill
E Mërkurë
21
Prill
E Enjte
22
Prill
E Premte
23
Prill
E Shtunë
24
Prill
E Diel
25
Prill
Aktualitet

Greva e kontrollorëve, Balluku: I prekur çdo qytetar i Shqipërisë, vetëm nga presioni dhe shantazhi i një grupi njerëzish

7 Prill, 13:47| Përditesimi: 7 Prill, 14:05

Ministrja Belinda Balluku lidhur me grevën e kontrollorëve të AlbControll tha se është prekur çdo qytetar i vendit sipas saj vetëm nga një shantazh i pastër dhe presioni që bëjnë një grup njerëzish.

“Nje greve e paster ne thyerje te te gjitha ligjeve. Keta tani ofrojne me pak se gjysma e punes qe ofronin kur ishin para pandemise. Ky eshte rast qe duhet ta lini politiken jashte ketu eshte prekur çdo qytetar thjesht dhe vetem nga presioni dhe shatazhi qe bejne nje grup njerezit. Kapja e shtetit eshte shantazh i paster. Ata neser ne mengjes mund te zgjohen dhe te thone sna mjaftojne 4 mije dollare por duam 10 mije si do ta zgjidhim?”, tha ajo.

Be.K./ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër anulimit të moratoriumit të gjuetisë premtuar nga Lulzim Basha?