Programacion

E Diel
16
Maj
E Hënë
17
Maj
E Martë
18
Maj
E Mërkurë
19
Maj
E Enjte
20
Maj
E Premte
21
Maj
E Shtunë
22
Maj
E Diel
23
Maj
E Hënë
24
Maj
E Martë
25
Maj
E Mërkurë
26
Maj
E Enjte
27
Maj
E Premte
28
Maj
E Shtunë
29
Maj

Lulzim Basha dhe Eduard Selami

Politikë

Humbja e PD-së, Eduard Selami: Mosnjohja e zgjedhjeve një akt jo demokratik dhe antishqiptar

4 Maj, 16:07| Përditesimi: 4 Maj, 16:17

Pas humbjes së Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 prillit, ka reaguar edhe ish-kryetari i PD-së Eduard Selami. Teksa i referohet zërave se Basha mund të mos njohë zgjedhjet, megjithëse nuk është artikuluar nga kreu i opozitës, ish-rivali i tij e cilëson mosnjohjen e zgjedhjeve si antishqiptare.

Në një shënim të shkurtër në Twitter, Selami shkruan se: ‘Mosnjohja e zgjedhjeve nje akt jo demokratik dhe antishqiptar!’

Postimi i shkruar nga Eduard Selami në Twitter

Një ditë më parë kreu i PD-së, Lulzim Basha mblodhi në selinë blu krerët e degëve të PD-së, ku u diskutua rreth problematikave të hasura në zgjedhjet e 25 prillit. Basha mësohet se porositi krerët e degëve që të evidentojnë çdo parregullsi që ka pasur gjatë procesit si dhe të mbajnë të karikuara strukturat.

Pavarësisht se shumë demokratë ia kanë faturuar atij humbjen e PD në zgjedhje, Basha duket se nuk i njeh asnjë përgjegjësi vetes, ndërsa ka theksuar në mbledhje se do të bëhet një analizë nëse kandidatët për deputetë kanë punuar vetëm për emrin e tyre apo edhe për partinë.

M.Q./ReportTv.al
Komento

Komente

 • Edu Ramadan KRISTAQ: 04/05/2021 18:53

  TE GJITH JAN MASHTRUES BIT AT FILLOI TI VIDHTE SALA I PARI ME MALOKT E QELBI SHQIPERINE TANI E DHJEU TJETRI ME DROG ,,,,DHE NEVE NUK NA VJEN MIR POR NA PELQEN

  Përgjigju
 • Rexhep KASAP HAJDAR BULE LEKA [ KEPI]: 04/05/2021 18:40

  Respekt për Eduard Selamin kjo tregon që ky njeri ka kultur e dinjitet. Kurse lyl kriminel hajduti është anti Shqiptar sëbashku me kryekriminelin salhe.

  Përgjigju
 • Shalom shalom: 04/05/2021 17:42

  Korrekt,respekt! Demokratike e Patriotike,Atdheu mbi të gjitha!

  Përgjigju
 • Beni: 04/05/2021 17:20

  Bravo z.Eduard.Mesoi demokrateve se ç'eshte demokracia,zgjedhjet,respekti per tjetrin etj.Me vjen keq per Pd-en,qe ka perfunduar ne nje nivel politik qesharak.Kur shoh "ajken" e Pd-ës,se kush e perfaqson,me vjen te uluras.Luli,Grida,sekretare Gaz Bardhi,Marku e Gjekmarku,Mziu etj,jane te marum complet.

  Përgjigju
 • Kajan: 04/05/2021 17:06

  Respekte per ty Eduart se e ke treguar edhe kur ke qene kryetar i PD. Derisa te jete kanceri i PD dhe gjithe popullit shqiptare nuk shpeton PD edhe as Shqiperia.

  Përgjigju
 • LORA: 04/05/2021 16:59

  Respekt per zotin E.Selami,,,, themeluesin e PD-se,,,,qe qeneria uzurpuese e perzuri dhunshem.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  25 prilli, a mendoni se pas ankimimeve të PD -LSI do kemi ndryshim rezultati në qarqe apo në rang kombëtar?