Programacion

E Diel
16
Maj
E Hënë
17
Maj
E Martë
18
Maj
E Mërkurë
19
Maj
E Enjte
20
Maj
E Premte
21
Maj
E Shtunë
22
Maj
E Diel
23
Maj
E Hënë
24
Maj
E Martë
25
Maj
E Mërkurë
26
Maj
E Enjte
27
Maj
E Premte
28
Maj
E Shtunë
29
Maj
Politikë

I treti në listën e Tiranës por nuk hyri në Kuvend, Ervin Bushati: Fitorja e Partisë Socialiste është fitorja ime

4 Maj, 13:14| Përditesimi: 4 Maj, 13:45

I renditur në pozicionin e konsideruar të sigurt, i treti në listën e Tiranës, Kryetari i Partisë Socialiste për Kryeqytetin Ervin Bushati nuk do të jetë pjesë e Kuvendit të ardhshëm, pasi është spostuar nga Fatmir Xhafaj dhe Ornaldo Rakipi për shkak të votave preferenciale të kandidatëve.

I pranishëm në seancën e sotme plenare, Bushati foli për mediat jashtë Kuvendit dhe ripërsëriti qëndrimin e tij se ka punuar për objektivin e Partisë Socialiste dhe se forca e tij politike arriti një rezultat të shkëlqyer më 25 prill.

“Fitorja e Partisë Socialiste është fitorja ime. Kemi kapur një rezultat shumë të mirë. Kjo është një ngjarje shumë e rëndësishme për Partinë Socialiste. Unë si kreu i PS-së në Tiranë kam qenë 100% i fokusuar në fushatën e PS-së në Tiranë.  PS është forca e progresit.  Çdo fitore e madhe e ka një akt heroik sado modest. Secili ka kontributin e vet në Partinë Socialiste.  Është një fitore spektakolare e PS-së në Tiranë.  Rezultati është analiza më e mirë. Dua të vlerësoj punën e çdo socialisti në Tiranë", tha ndër të tjera Bushati për mediat jashtë Kuvendit.

Votat preferenciale të kandidatëve për deputetë lanë pa mandat në Tiranë, dy kandidatët e PS, Ervin Bushatin dhe Fidel Yllin, të cilët megjithëse ishin renditur në listë të sigurt, u spostuan pasi Fatmir Xhafaj dhe Ornaldo Rakipi, thyen herësin. 

K.T.//ReportTv.al
Komento

Komente

 • LORA: 04/05/2021 16:43

  Per mua,Ervin Bushati eshte aset i vyer profesional i PS-se dhe Shqiperise.

  Përgjigju
  • Riku: 04/05/2021 18:32

   I mire eshte por ja futi lali qe mblodhi votat me firmat e ndertimit per Xhafen

 • Sondazhi i ditës:

  25 prilli, a mendoni se pas ankimimeve të PD -LSI do kemi ndryshim rezultati në qarqe apo në rang kombëtar?