Nxënës me maska në një shkollë (foto ilustruese)

Shëndeti

Infektohen me COVID 4 nxënës, mbyllet një klasë e shkollës 9-vjeçare në Këlcyrë

24 Nëntor, 13:49| Përditesimi: 24 Nëntor, 13:52

Mbyllet një klasë në shkollën 9-vjeçare në Këlcyrë. Shkak është bërë prekja me COVID-19 i katër nxënësve.

Ka qenë kryeinspektori i ISHSH Gjirokastër Edi Sinojmeri i cili ka konfirmuar për Report Tv pse vendosi mbylljen e klasës së VIII të shkollës 9-vjeçare në Bashkine e Këlçyrës. 

Sipas tij rezultuan se 4  nga 21 nxënës të kësaj klase ishin infektuar pozitiv në testet e shpejta të kryera mesditën e sotme.

Kjo masë ekstreme bëhet të këputet zinxhiri i transmetimit për nxënësit e tjerë dhe rrjedhimisht klasa do të qëndrojë e mbyllur për 14 ditë" shprehet Sinojmeri.

K.T./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?