Programacion

E Diel
16
Maj
E Hënë
17
Maj
E Martë
18
Maj
E Mërkurë
19
Maj
E Enjte
20
Maj
E Premte
21
Maj
E Shtunë
22
Maj
E Diel
23
Maj
E Hënë
24
Maj
E Martë
25
Maj
E Mërkurë
26
Maj
E Enjte
27
Maj
E Premte
28
Maj
E Shtunë
29
Maj

Presidenti Ilir Meta

Politikë

Ironia e Mero Bazes: I vetmi urim që presin gazetarët nga Meta është të mos jetë më president, shpëton dhe zëdhënësi i tij që kërcënon në emër të një të çmenduri

3 Maj, 16:22| Përditesimi: 3 Maj, 16:28

Gazetari Mero Baze ka reaguar pas deklaratës së presidentit Ilir Meta, i cili fliste për ditën e Lirisë së Shtypit dhe radhiste disa problematika, që sipas tij dëmtojnë lirinë e mediave.

Me anë të një postimi në Facebook, Baze shkruan se i vetmi urim që presin gazetarët nga Meta është që ai të mos jetë më president dhe në këtë mënyrë shpëton edhe zëdhënësi i tij, i cili kërcënon gazetarët në emër të një të çmenduri.

‘I vetmi urim që presin gazetarët nga Ilir Meta, në Ditën e Lirisë së Shtypit, është që të mos jetë më president dhe gazetarët të shpëtojnë nga një linçues gazetarësh. Kështu do shpëtoj dhe zëdhënësi i tij, e do ti kthehet jetës normale si gazetar, pa e kërcënuar njeri siç kërcënon ai gazetarët në emër të një të çmenduri’- shkruan Mero Baze.

Në Ditën e Lirisë së Shtypit, Meta ngriti akuza se në Shqipëri  shumica e mediave janë nën censurën e qeverisë.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, ai shkruan se fondet publike dhe burimet e dyshimta financiare vazhdojnë të përdoren gjerësisht për të cenuar lirinë e shprehjes, për të fshehur të vërtetat dhe për të shmangur llogaridhënien.

M.Q./ReportTv.al
Komento

Komente

  • REXHEP LASKAR BULE LEKA [ KEPI ]: 03/05/2021 17:11

    Mero Baze ke jashtëzakonisht të drejt po like floriri është një paçavure e zez wc. Nëqoftse Edi Rama do shkarkoi ktë burec like floririn do bëj një nga gjërat më të mira për Shqiptarët.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    25 prilli, a mendoni se pas ankimimeve të PD -LSI do kemi ndryshim rezultati në qarqe apo në rang kombëtar?