Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor

Permet

Aktualitet

ISHSH i 'vë drynin' klasës në shkollën 9-vjeçare në Përmet, mësuesja infekton me koronavirus 7 nxënës

5 Shkurt, 14:34| Përditesimi: 5 Shkurt, 14:37

Inspektoriati Shëndetësor Shtetëror ka mbyllur një klasë në shkollën 9-vjeçare "Meleq Gosnishti", në qytetin e Përmetit, pasi 7 nxënës kanë rezultuar të prekur më COVID.

Nga 20 nxënës që ka klasa e tetë, 7 prej tyre rezultuan pozitiv në rapid-testin e kryer sot nga inspektorët e NJVKSH Përmet.

Nxënësit duket se i ka infektuar mësuesja kujdestare e cila prej ditësh ishte konfirmuar e prekur.

Për të shmangur ekspozimin ndaj virusit për nxënësit e tjerë, ISHSH Gjirokastër ndërmori hapin ekstrem për mbylljen e klasës së VIII. Ndërkohë që në shkollë vijojnë rapid-testet për nxënësit e tjerë.

M.Q./ReportTv.al
Komento

Komente

  • Mami: 05/02/2021 16:25

    Ore mami juaj e gjeti kush e kishte i pari virusin? Te shkretet mesues qe po vene koken ne sater per nje rrog te qelbt dhe tani u bejne dhe akuza.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?