Flamurtari 0-0 Korabi

Kategoria e Parë/ Presidenti Kokëdhima tërhoqi ekipin nga fusha, Apolonia përmbys 3-4 Vorën dhe gjen Flamurtarin në finalen play-off

12 Maj, 17:10| Përditesimi: 12 Maj, 18:19

Flamurtari - Apolonia do diskutojnë finalen play-off në Kategorinë e Parë, me fituesin që do përballet me Laçin (vendi tetë në elitë) për një vend në Superligën e futbollit shqiptar në sezonin e ri.

Këtë të diel u zhvilluan dy sfidat gjysmëfinale play-off, me Flamurtarin dhe Apoloninë që kanë marrë të drejtën të kalojnë më tej. Kështu, në Vlorë vendasit e Flamurtarit barazuan 0-0 kundër Korabit, ndërsa për shkak të renditjes më sipër në sezonin e rregullt kalon më tej.

Nga ana tjetër Vora u mund 3-4 nga Apolonia në një ndeshje me përmbysje. Vorakët kryesonin 3-1 dhe fill pas golit të Raboshtës me penallti, presidenti i Apolonisë, Koço Kokëdhima tërhoqi nga fusha ekipin e tij për disa minuta.

Pas kthimit në fushë fierakët shënuan tre gola për 13 minuta dhe përmbysën ndeshjen 3-4.

Tanimë do jetë fituesi i çiftit Flamurtari - Apolonia (ndeshje teke) që do përballet me Laçin për një biletë Superlige. Ky duel luhet në datën 15 maj në orën 15:00.

Gjysmëfinale, play-off / Kategoria e Parë

E diel, 15:00

*Flamurtari 0-0 Korabi

Vora 3-4 Apolonia* (Prengaj 32', 44', Raboshta 50' (p) / Hebeja 23', Maksuti 69', Omeri 73', Umejiego 82')

Finale 15 maj 15:00, Flamurtari - Apolonia / Laçi

Ikën Rrumbullaku dhe 12 drejtorët e policive në qarqe, si e vlerësoni?