Programacion

E Shtunë
12
Qershor
E Diel
13
Qershor
E Hënë
14
Qershor
E Martë
15
Qershor
E Mërkurë
16
Qershor
E Enjte
17
Qershor
E Premte
18
Qershor
E Shtunë
19
Qershor
E Diel
20
Qershor
E Hënë
21
Qershor
E Martë
22
Qershor
E Mërkurë
23
Qershor
E Enjte
24
Qershor
E Premte
25
Qershor
Politikë

Komisioni hetimor për shkarkimin e Metës, kush votoi kundër dhe kush abstenoi

7 Maj, 15:32| Përditesimi: 7 Maj, 15:37

Kuvendi miratoi sot me 98 vota pro ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Metës.

Ndërkohë mësohet se janë gjashtë deputetë të opozitës parlamentare ata që kanë votuar kundër ngritjes së këtij Komisioni. Më konkretisht, votuan kundër: Elda Hoti, Artur Roshi, Lefter Maliqi, Kujtim Gjuzi, Fatjona Dhimitri dhe Adriatik Alimadhi. Abstenim ishte vetëm një votë nga Ralf Gjoni.

J.SH./ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?